Hande Fırat’ın nikah şahidi, sahtecilik, kaçakçılık ve işadamlarına ‘Cemaat’ şantajından tutuklandı

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman bugünkü köşesinde, geçen Aralık ayında evlenen Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’la işadamı Murat Özvardar’ın düğününü ele aldı. Yılman, dikkat çeken bir ayrıntıyı paylaştı.

Düğünde, nikah şahitliğine AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılması için girişimlerde bulunulduğunu belirten Yılman, ancak Erdoğan’ın ciddi bir istihbarat sonucu nikaha katılmaktan vazgeçtiğini ifade etti.

“Cumhurbaşkanı eğer o nikâha katılmış olsaydı; hasbelkader, bilmeden çok yanlış bir fotoğraf karesinde görünebilirdi” diyen Yılman, nikah şahitlerinden Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin hakkında, o dönem ciddi bir soruşturmanın yürütüldüğünü belirtti. Yılman, Keskin’in, düğünden 1 hafta sonra gözaltına alınıp, tutuklandığını ifade etti.

Yılman, Keskin hakkında, “Hayali ihracat”, “Akaryakıt kaçakçılığı” ve sözde “F… örgütü üyesi oldukları iftirasıyla işadamlarına ‘tehdit’ ve şantaj yapma” suçlamaları olduğunu belirtirken, Hande’Fırat’a da seslendi. Yılman, “Ben olsaydım onun yerinde, nikâhıma şahitlik için ricada bulunduğum adamın sicilini muhakkak çıkarttırırdım bir yerlerden” diye ifade etti.

Sevilay Yılman’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Boşuna demiyorum, ‘Ankara seyahatleri benim için acayip verimli oluyor’ diye… Geçen gün CHP Genel Merkezi’ne yakın kaynaklarımdan edindiğim bir kulisi aktarmıştım. Değerli okurlarım, bugün size anlatacağım kulis çok daha acayip! Konu Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın aralık ayında gerçekleşen düğün töreniyle ilgili.

Çok öncesinden söyleniyordu Hande ile işadamı Murat Özvardar’ın Ankara Sheraton’da yapılması planlanan düğün töreninde nikâh şahitliğini Cumhurbaşkanı’nın yapabileceği. Katılması için bayağı bir girişimde bulunulmuştu. Katılması da bekleniyordu, güzel de olurdu.

Sonuçta 15 Temmuz hain darbe girişiminin yönünü değiştiren gazeteciliğe imza atan bir isimdir Hande Fırat. Erdoğan’ın o nikâhta bulunmasından daha doğal bir şey de olamazdı. Ancak ciddi bir istihbaratla nikâha katılmaktan vazgeçmiş. Peki neden? Ne oldu da bu fikirden vazgeçildi?

Çünkü Cumhurbaşkanı eğer o nikâha katılmış olsaydı; hasbelkader, bilmeden çok yanlış bir fotoğraf karesinde görünebilirdi. Zira şahitlerden biriyle ilgili ciddi bir soruşturma yürütülüyormuş ve bu şahit kişinin o vakit gözaltına alınıp tutuklanması da an meselesiymiş.

Kim peki o şahit? Recep Ercan Keskin denilen bir işadamı! Google’da yaptığım taramada gördüm ki Keskin Holding’in patronu Recep Keskin, Hande Fırat’ın nikâh şahitliğinden hepi topu bir hafta kadar sonra Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü bir soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınmış, sonra da tutuklanıp cezaevine konulmuş.

Peki, Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın arkadaşı olan Recep Ercan Keskin hakkındaki suçlama neydi, neden tutuklandı?

Suçlamalar bir değil birden fazla. ‘Hayali ihracat’, ‘akaryakıt kaçakçılığı’ bunlardan birkaçı, ama esas ‘F… örgütü üyesi oldukları iftirasıyla işadamlarına ‘tehdit’ ve şantaj yapma’ suçlaması. Bu suçlamalar da Recep Ercan Keskin’in tutuklanmasının ardından, yaklaşık 1 ay sonra başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan işadamı Bereket Öner ve gazeteci Erdal Şimşek’in sorgulaması sonucunda ortaya çıkmış.

‘Olacak iş değil’ dediğinizi duyar gibiyim. ‘İnanılır gibi değil’ dediğinizi de ama inanın. Belki Hande Fırat, eşinin yakın arkadaşı olan Recep Ercan Keskin’in iş hayatında ne haltlar çevirdiğini tam bilmiyordu. Hatta belki değil kesin olarak bilgisi yoktu bence Hande’nin. Ama ben olsaydım onun yerinde, nikâhıma şahitlik için ricada bulunduğum adamın sicilini muhakkak çıkarttırırdım bir yerlerden. Bu işin şakası olmadığı için kocam olacak insana da sıkı sıkı tembihte bulunurdum!

Haksız mıyım efendim?”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin