Hakan’dan müjdeli haber: Kardeşinden ilik nakli yapılacak

Anne ve babası cezaevinde olduğu için lösemiyle tek başına savaşmak zorunda kalan 12 yaşındaki Hakan Dağdeviren’dem müjdeli bir haber geldi. 2018 yılı içerisinde birer hafta ara ile önce gözaltına alınıp sonra tutuklanan anne babasının hasretine dayanamayıp lösemiye yakalanan 12 yaşındaki Hakan Dağdeviren’e kardeşinden ilik nakli yapılacağı belirtildi.

Sanatçı Suavi’nin eşi gazeteci Gönül Yılman Saygan, tedavi sürecinde anne ve babasının yanında olması için sosyal medya kampanyası başlatılan Hakan’a kardeşinden ilik nakli yapılacağını belirtti.

Gazeteci Gönül Yılman Saygın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hakan’ın dedesiyle konuştum. Haberler doğru. Kardeşi Hakan’a ilik verebilecek. Bu ilk müjdeli haberimiz olsun. Sonraki müjdeli haberimiz ise Hakan ve annesinin buluşması olsun. Yüreğim mutluluktan kuş gibi uçuyor şu an” ifadelerini kullandı.

12 yaşındaki Hakan Dağdeviren’in özel bir okulda öğretmenlik yapan anne ve babası Gülen Cemaati’ne üye olmak suçlamasıyla 2018’de tutuklanarak cezaevine konuldu. Anne Sabriye Dağdeviren’in onaylanan cezası 6 yıl 10 ay 15 gün, 19 yıl 6 ay hapis cezası verilen baba Gökhan Dağdeviren’in dosyası Yargıtay’da bekliyor.

3 yıldır cezaevinde bulunan anne ve babasına üzüldüğü için lösemiye yakalanan 12 yaşındaki Hakan, Eskişehir Osmangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmış Hakan’a bu süreçte babaannesi Meral Dağdeviren refakat etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin