Hakan Şükür: İmajım, şike davasında da ‘siyasi’ amaçlar için kullanılmak istendi

Eski Milli futbolcu Hakan Şükür, siyasete nasıl girdiğini ve o süreçte yaşadıklarını Euronews’e anlattı. Dönemin başbakanı Erdoğan’ın yoğun ısrarı üzerine siyasete girmeyi kabul ettiğini belirtti.

Kendisine bakanlık, belediye başkanlığı gibi makamlar teklif edildiğini söyledi. Şöhretinin ve imajının ‘siyasi’ amaçlar için kullanılmak istendiğini anlatan Şükür, şike davası sürecinde de iktidarın, planları doğrultusunda kendisinin güvenilirliğini kullanılmak istediğini kaydetti. Yaşadıklarının kendisini siyasetten soğuttuğunu ve bu nedenle ayrılmaya karar verdiğini söyledi.

“Şöhret olmak, toplumun her kesimi tarafından sevilmek siyasetçiler tarafından kullanılmak isteniyor. Birçok teklif aldım: Belediye başkanlığı, milletvekilliği, spor bakanlığı…” diyen Hakan Şükür, 17-25 Aralık’ta ise iktidara olan güveninin sarsıldığını anlattı. Rüşvet skandalında adı geçen bakanların yargılanmamasına atıfta bulunan Şükür, “Bize gelsin yargılansın diyenler, kendileri hakkındaki suçlarla ilgili yargılanmadı.” dedi.

TÜRKÇE OLİMPİYATLARINA ERDOĞAN’IN UÇAĞIYLA GİTTİK

Röportajda Hakan Şükür’e, Hizmet Hareketi ile ilişkisi de soruldu. “Türkiye artık, sistemdeki hataları sorgulayanların hain ve terörist ilan edildiği bir ülke haline geldi.” diyen Şükür, Cemaat’in düzenlediği organizasyonlara da iktidar üyeleriyle katıldığını, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla dahi götürüldüğünü kaydetti: “Gülen Hareketi’nin düzenlediği bazı programlara bugünkü Cumhurbaşkanının uçağıyla gittik. O zaman bunlar yasaldı. Bugün suç oldu O dönem her şöhret gibi ben de bu programlara davet edildim ve katıldım.”

ANTRENÖRLÜK YAPMAK İSTİYORUM

Hakan Şükür, kazançlarını Türkiye’de değerlendirmeyi tercih ettiğini ve yurt dışına yatırım yapmadığını belirtti. Bundan dolayı ABD’de zor günler geçirdiğini vurguladı. Mal varlığına el konulmasının ardından, kısıtlı bir sermayeyle ABD’de başladığı kafe işinin battığını hatırlatan milli futbolcu, kariyerine yine futbolda devam etmek istediğini anlattı.

BEN DEVLETİMİ SEVİYORUM

Hakan Şükür, yaşadıklarına ve kendisine yaşatılanlara rağmen devletini çok sevdiğini söyledi. “Ben, devletimi, milletimi, bayrağımı, bütün değerlerimi çok seviyorum.” diyen Şükür, “Bunları sevmamin, bu değerlerin arkasına saklanıp tonlarca suç işleyenlere söylediğim şeyler, bu değerlere söz söylüyormuşum gibi gelebilir. Hayır ben o değerlere değil, onların arkasına saklanıp her türlü suçu işleyenlere söylüyorum o sözleri.” dedi.

İŞTE O RÖPORTAJ;

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin