Hakan Atilla İstanbul’a geldi, Berat Albayrak karşıladı

Halk Bankası’nın eski genel müdür yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, iki yıldan fazladır tutuklu bulunduğu ABD’den döndü. Atilla’yı havalimanında karşılayanlar arasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da vardı. Tayyip Erdoğan, Atilla’yla telefonla görüştü.

Hakan Atilla, ABD’de tutulduğu gözaltı merkezinden havalimanına transfer edilmesinin ardından THY’nin 19.05 uçağı ile New York JFK Havalimanı’ndan İstanbul’a gönderildi. Uçak 11:30’da İstanbul’a ulaştı. Hakan Atilla’yı, İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda eşi Burçin, oğlu Burkan, annesi ve bbası ile diğer yakınları karşıladı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve diğer ilgililer de Mehmet Hakan Atilla’yı havalimanında karşılayanlar arasında yer aldı.

ÇOK GÜZEL VE HAYIRLI BİR GÜN

Bakan Berat Albayrak, brada gazetecilerin sorularını cevapladı. Albayrak, “Allah hayırlı, mübarek eylesin. Hakan kardeşimiz, sağ salim ülkesine geldi, ailesi ile buluştu. Güzel bir tatil yapacak, dinlenecek. Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.
Halkbank’ın İran yaptırımlarını deldiği gerekçesiyle ABD’de açılan davada mahkum edilen eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla, cuma günü tahliye edilmiş, ardından da Türkiye’ye iade işlemleri için Pensilvanya eyaletindeki gözaltı merkezi York County Prison’a sevk edilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin