Gurbette vefat eden Prof. Dr. Hakan Acar’ın ailesi için yardım kampanyası başlatıldı

15 Temmuz’dan sonra kapatılan Fatih Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Hakan Acar, hicret ettiği Kanada’da gölde boğulmak üzere olan bir kişiyi kurtarmaya çalışırken hayatını kaybetti.

Merhum Hakan Kara’nın geride kalan ailesi için internet üzerinden yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya katılmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz: 

https://www.gofundme.com/f/prof-dr-hakan-acar-bey?utm_campaign=m_pd+share-sheet&utm_medium=copy_link_all&utm_source=customer

23 Temmuz 2016’da yayınlanan 667 sayılı ilk kararname ile kapatılan Fatih Üniversitesi’nde hukuk profesörü olarak görev yapan Prof. Dr. Hakan Acar, öğretmen eşi Gülbin Acar ile birlikte 15 Temmuz’dan önce 2015 yılında Kanada’ya gitti. Ancak 15 Temmuz sonrası  başlatılan cadı avı nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen Acar ailesi Kanada’ya iltica etmek zorunda kaldı.

Biri down sendromlu iki oğlu olan Prof. Dr. Hakan Acar, öğretmen olan eşi Gülbin Acar ile birlikte Kanada’da yeniden hayata tutunmaya çalıştı.

London Ontario King’s University of Collage’a ziyaretci profesör olarak görev yapan Prof. Dr. Hakan Acar, Toronto Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde mastır yaptı. Daha sonra kendi hukuk bürosu kuran Acar özellikle kendisi gibi mülteci olan kişilere avukatlık hizmeti verdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin