Gökçek ve Havuz medyasının HDP’li ilan ettiği İspark çalışanı AKP’li çıktı

Gün içeresinde sosyal medyada yayılan bir videoda İspark görevlisi olan bir kişi ‘boş yer var mı?’ diye soran müşterilere yer olmadığını söyleyerek, şakayla karışık, “”Gabar’da da var, Kato’da da var” cevabını veriyor.

Bu videoun yayılmasında kısa süre sonra önce havuz medyası, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak ‘İspark’ı HDP’lilere teslim ettiğine ve bu kişinin seçimlerden sonra belediyeye alındığına’ yönelik haberler yapmaya başladı. Daha sonra da eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçe bu videoyu paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“İspark HDP’lilere teslim edildi…Artık İstanbul’un güvenliği nasıl tehlike altında siz karar verin.” paylaşımında bulundu.

‘Akıllı olun, Ak Parti’ye oy atın’

Fakat kısa süre sonra yayınlanan bir videoda aynı kişinini aslında AKP döneminde belediyeye alındığı ortaya çıktı. Kendi ifadesiyle ‘Tayyipçi’ ve AKP’li olduğunu söyleyen İsparkçı, seçimlerden önce çekilen videoda müşterilerden belediye seçimleri için AKP’ye oy istiyor. “Pazar günü seçimlere bekliyoruz. Sıkıntı yok. Akıllı olun, yanlış yere oy atmayın. AKP’ye oy verin.” ifadelerini kullanması dikkat çekiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin