Gergerlioğlu’ndan düzeltme: ‘Sibel Gedik tahliye edildi’ bilgilendirmem doğru değil

İzmir’den sürat teknesiyle Yunanistan’a geçmeye çalışırken yakalanıp tutuklanan 4 çocuk annesi Sibel Gedik’in tahliye edildiğiğine ilişkin haberlerin sevinci kısa sürdü. Haberi veren Gergerlioğlu, isim karışıklığı olduğunu ve Gedik’in tahliye edilmediğini açıkladı.

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilen acil tıbbi teknisyeni Arif ve Sibel Gedik çifti Yunanistan’a geçmeye çalışırken 16 Eylül’de gözaltına alınmıştı. Sibel ve Arif Gedik çitti tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, 4 çocuk ortada kalmıştı.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı paylaşımda, ‘‘Ve Sibel Gedik tahliye 🙂 4 çocuğun annesi de babası da tutuklanmıştı Kamuoyuna duyurmuştuk ve çok zor durumdaki çocukların haline vurgu yapmıştık, sivil toplum büyük reaksiyon göstermişti Anne Sibel Gedik bugün tahliye edildi.’’ İfadelerini kullandı.


Arif Gedik, ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla 16 ay kadar hapis yattıktan sonra tahliye olmuş eşi Sibel Gedik de yine ‘örgüt üyeliğinden’ 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Sibel Gedik Şakran Cezaevi’ne gönderilirken, eşi Arif Gedik ise İzmir 2 Nolu F Tipi Cezaevi’ne konulmuş, 4 çocuk anne ve babasız kalmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin