George Floyd’u öldüren ırkçı polis 1 milyon dolar emekli ikramiyesi alacak!

ABD’de siyahi Amerikalı George Floyd’u gözaltında öldüren eski polis Derek Chauvin, hüküm giyse dahi yıllık 50 bin dolar ve üzeri emeklilik maaşı alabilecek.

ABD’de siyahi Amerikalı George Floyd’un ölümüne yol açan eski polis Derek Chauvin’in, hüküm giyse dahi 1 milyon dolardan fazla emekli ikramiyesi alabileceği öğrenildi.

CNN televizyonunun haberine göre, Minnesota kamu çalışanları emeklilik derneğinin, ikinci derece adam öldürmekten yargılanacak Chauvin’in suçlu bulunsa bile 50 yaşına kadar emekli maaşı için başvuru hakkının bulunduğunu açıkladığı kaydedildi.

Haberde, Minnesota eyaleti yasalarına göre, bu hakkın kimsenin elinden alınamadığı ve yasa değişikliğinin gerektiği ifade edildi.

DURUŞMASI 29 HAZİRAN’DA DEVAM EDECEK

CNN’nin analizine göre ise Chauvin, başvuru yapması durumunda yıllık 50 bin dolar ve üzeri emeklilik maaşı alabilecek. Bu miktar, 30 yıl gibi bir sürede 1 ila 1,5 milyon dolara denk geliyor.

Minneapolis kentinde Floyd’u gözaltına alırken boynuna dizini basarak ölümüne sebep olmakla suçlanan 44 yaşındaki eski polis Derek Chauvin, 8 Haziran’da ilk kez hakim karşısına çıkmış, duruşmada mahkeme, Chauvin’in kefalet bedelini 1 milyon 250 bin dolara çıkarmıştı.

1 YORUM

  1. Arkadaşlar eski polis Derek Chauvin’in işlediği suç ile alacağı emekli parasının ne alakası var, bu haber ile komik duruma düşüyoruz. Emekli maaşı da ikramiyesi de kanunlara dayanıyorsa kazanılmış haktır, kimse dokunamaz. Suç işledi diye cezasını bilahare çekecektir ama (adam katil bile olsa) bize/size ne adamın emekli ikramiyesinden?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin