‘Generaller eşek gibi saf tutuyor’ diyen Akit Haber Müdürü’ne saldıranlar tutuklandı

Katıldığı bir programda ‘Generaller Erdoğan’ın arkasında eşşek gibi saf tutacak’ sözlerini söyleyen Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’a saldıran dört kişi tutuklandı. Olaydan bir gün önce Ankara’dan gelen şüpheliler, saldırının planlı olmadığını, Alan’ı yoldan geçerken gördüklerini ve aralarında tartışma çıktığını iddia etti.

Alan’ı darbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan dört kişi, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edilen Serdar A, Bayram G, Ferhat Ö, Savaş K’nin Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından ifadeleri alındı.

GENELKURMAY BAŞKANI DAVA AÇMIŞTI

Alan’ın Akit Tv’de söylediği ‘Generaller Erdoğan’ın arkasında Eşek gibi saf tutuyorlar’ lafına Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler tarafından tazminat davası açılmıştı. Alan, gazeteci Ali Tarakçı’ya bir konu hakkında yanıt verirken, “O hizaya gelmeyen apoletli Generalleriniz hepsi Erdoğan’ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşek gibi saf tutacaklar. Bu ülkede demokrasi varsa bunu AK Parti iktidarı oturttu” demişti.

Şüpheliler ifadelerinde, Ankara’da oturduklarını ve olaydan bir gün önce İstanbul’a geldiklerini belirtti ancak saldırının planlı olmadığını, yoldan geçerken Alan’ı gördüklerini, çıkan tartışma sonucu darp eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü. İfadeleri tamamlanan zanlılar, savcılık tarafından “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Şüpheliler Serdar A, Bayram G, Ferhat Ö, Savaş K. nöbetçi sulh ceza hakimliğince “silahla kasten yaralama” suçlarından tutuklandı.

Gaziosmanpaşa’da cuma namazı için evinden çıkan Murat Alan’a, 4 kişi bıçak ve beyzbol sopasıyla saldırmıştı. Alan’ın katıldığı bir televziyon programında generallerle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin