General istifalarının perde arkası; İŞİD Emirinden çarpıcı MİT itirafları

Gazeteci Faruk Mercan, son dönemdeki TSK içindeki general istifalarının Suriye batağına çekilen askerlerin durumuna tepki olarak gerçekleştiğini söyledi. Bölgeden sürekli şehit haberlerinin geldiğini söyleyen Mercan, askerlerin Sedat Peker’in bölgede dikkat çektiği kirli pazarlıkların kurbanı olduğunu aktardı.

Gazeteci Aydoğan Vatandaş YouTube kanalı POLITURCO’da, Faruk Mercan’la son dönemdeki generallerin istifalarının perde arkasını konuştu. Programda ayrıca İŞİD emirinin çarpıcı MİT itirafları da gündeme geldi.

Peker’in, Suriye ile ticaret yapmak için izin alınması gereken isim olarak bahsettiği Cumhurbaşkanlığı İdari Hizmetleri Başkan Metin Kıratlı’nın Suriye içinde kirli ticareti kontrol ettiğini aktaran Mercan, “Bölgede asker şehit oluyor. Kimin şehit ettiği belli değil. 2 askerimiz yakıldı açıklama bile yapılamıyor. Ama Peker’in dediği gibi silah ticareti, petrol ticareti devam ediyor. Kirli ilişkiler ağı devam ediyor” şeklinde konuştu.

Irak hapishanesinde bulunan IŞİD’li Ebu Mansur El Mağribi’nin MİT ile ilgili ifşaatlarına da yer veren Mercan, 15 Temmuz’dan bir ay önce yapılan İstanbul Atatürk Havalimanı bombalamaları , Ankara Garı Saldırısı da dahil birçok provokatif eylemin Türk askerinin Suriye batağına sokmak için gerçekleştiğini aktardı.

İşte o program;

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu videonun TR 724 tarafından haber yapılmasını anlamadım. Zaten Cevheri Güven video yapmış ve on binlerce seyredilmis. Vatandaş ve Mercan da Güven’in malzemesini kullanmış. Çok komiksin TR 724.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin