Geçim sıkıntısı yaşayan 2 çocuk babası müzisyen intihar etti

İzmir’de uzun süredir işsiz olan 2 çocuk babası müzisyen Erdem Topuz, ailesinin olmadığı sırada kömür sobasından çıkardığı kovayı odaya koyup kapıyı kapattı. Çıkan gazdan zehirlenen Topuz hayatını kaybederken, arkadaşı müzisyenin 11 aydır işsiz olduğunu söyleyerek ekonomik sıkıntı yaşadığını aktardı.

Dün öğle saatlerinde Buca’da bulunan müstakil bir evde meydana gelen olayda, müzisyenlikle uğraşan ve psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen iki çocuk babası Erdem Topuz, ailesinin evde olmadığı bir sırada yanan kömür sobasını açıp, kovasını dışarı çıkardı.

Çıkardığı kovayı odaya koyup, kapıyı kapatan Topuz., sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Erdem Topuz’dan haber alamayan yakınları çilingir yardımıyla eve girdiklerinde yerde hareketsiz şekilde görüp, durum polis ve 112 sağlık ekiplerine bildirildi. Sağlık ekipleri, Erdem Topuz’un karbonmonoksit gazından zehirlenip yaşamını yitirdiğini belirledi. Müzisyenin cenazesi savcı ve polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz yaptığı açıklamada, “Değerli kardeşimizi kaybettiğimiz için üzgünüz. Son 2 ayda intihar eden ikinci müzisyen kardeşimiz. Pandemi döneminde zor durumdayız ve sosyal güvencemiz yok. Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz?” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin