Gazeteci Zafer Özcan Akhisar’da tutuklandı

Bugün gazetesi yazarı ve eski Zaman gazetesi muhabiri Zafer Özcan tutuklandı. Avrupa Birliği çalışmalarıyla tanınan ve bir çok önemli kitabın yazarı olan gazeteci Özcan, ailesiyle birlikte yaşadığı Manisa’nın Akhisar ilçesinde gözaltına alındı. Hakkında yakalama emirleri gerekçe gösterilerek tutuklandı.

Hakkında 2 yakalama emri olduğu öne sürülen Özcan, KHK ile kapatılan Zaman ve Bugün gazeteleri ile Aksiyon dergisinde muhabirlik ve editörlük yaptı.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hâkimliği ve İstanbul 4. Sulh Ceza Hâkimliği’nce hakkında yakalama emirleri bulunduğu gerekçesiyle dün gözaltına aldı. Emniyet’te ifadesi alınan Özcan sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

YAZAR VE EKONOMİ UZMANI OLARAK BİRÇOK KİTABA İMZA ATTI

Farklı gazete ve dergilerde muhabirlik yaptıktan sonra bir dönem KHK ile kapatılan Bugün Gazetesi’nin ekonomi müdürlüğüne getirilen gazeteci-yazar Zafer Özcan, 1974 Manisa Akhisar’da doğdu. Manisa Lisesi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu.

Gazeteciliğe 1993’te İzmir’de başladı. 1997–2004 arasında Zaman Gazetesi İstanbul Haber Merkezi’nde editör ve muhabir olarak çalıştı. 2004–2012 arasında Aksiyon Dergisi’nde görev aldı. Bugün Gazetesi Ekonomi Müdürü olarak da görev yapan Özcan, yazar kimliği ile birçok kitaba imza attı.

Avrupa Birliği çalışmalarıyla tanınan gazeteci Özcan’ın ‘Türkiyeyi Dünyaya Taşıyan Kadınlar’, ‘Avrupa’daki Türkiye, Türkiye’deki Avrupa’, ‘Sanayinin Çilekeş Duayenleri’ ve ‘Arz Ederim’ adlı kitapları bulunuyor. Nilüfer Göle İle Toplumun Merkezine Yolculuk (2002) ve Alev Alatlı İle Türkiye ve Dünya (2003) da yazarın diğer önemli eserleri.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin