Gazeteci Veysi Dündar: Milyonları götürenlere zerre işlem yapılmazken Bank Asya’da 30 lirası olanlar KHK ile atıldı

Sedat Peker’in ifşaatlarına göre milyonları götüren kişiler hakkında hukuki bir işlem yapılmadığını dikkat çeken gazeteci Veysi Dündar, Bank Asya’daki hesabında 30 lira bulunan kişilerin KHK ile ihraç edilmesinin vicdani olmadığını söyledi.

TV5’te yayınlanan Buluşma Noktası isimli programda konuşan gazeteci-yazar Veysi Dündar, 200 bin KHK’lının aileleriyle birlikte yaklaşık 1.5 milyonluk bir sayıya ulaştığını söyledi.

Dündar şöyle konuştu:

‘‘Bu insanları aradan 5 yıl geçti; KHK ile görevden uzaklaştırdınız, yemeyin, içmeyin, SGK’dan faydalanmayın, ülke çıkına da çıkamazsınız burada kalacaksınız dediniz. Resmi hiçbir kurumda çalışamazsınız, sigortalı da çalışamazsınız. Burada ‘ölün’ demenin başka izahı da yok. Bu bir devlete yakışmayacak karakterde hamleler. Bunun gibi milyon tane sitayişli cümle söyleyebiliriz. 15 Temmuz’un özelindeyiz, bu insanların bir şekilde tekrardan vatana kazandırılmaları gerekir. Çünkü iç içe yaşıyoruz, en azından dışarıdan gelen Suriyeli, Afganistanlı, Pakistanlı insanlara gösterilen muamele kendi insanına niye gösterilmesin. En alttakiler ibadetle hem hal iken siz bu insanları ibadet ediyorsunuz diye. Geçen gün okumuştum, Avukat Levent Mazılıgüney paylaşmıştı, 30 lira 50 liralık Bank Asya hesaplarından dolayı soruşturulan hatta ceza alan KHK’lılar meslekten atılan isimler oldu. Bu mudur yani?

Bugün Sedat Peker’in ifşalarına göre milyonları götüren insanlarla ilgili zerre işlem yapılmazken Bank Asya’dan 30-50 lira burs parası alan öğrencilerin ya da diğer insanların Bank Asya’da para yatırdı diye görevden atılmaları k lekelenmeleri ne kadar vicdanidir?’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin