Gazeteci Keneş: Yaşananlardan herkes ders çıkarmalı

Gazeteci-Yazar Bülent Keneş, Hakan Zafer ve Ahmet Bozkuş’un birlikte youtube üzerinden yayınlanan Bi Konuşalım programında Yunanistan’da acı bir şekilde hayatlarını kaybeden ‘Maden Ailesi’ni ve sonrasında yaşananları anlattı.

TR724’te kaleme aldığı ‘Bu yazacaklarım kimsenin hoşuna gitmeyecek ama…’ başlıklı yazısından sonra başlayan tartışmalara değinen Keneş, “Maden ailesinin yaşadıklarının birşeylerin tam olarak yerine oturmadığı, iyi gitmediğini gösteriyor. Ben gördüğüm hakikatleri eğip bükmeden yazan biriyim. Bazı insanlar bir sürü dengeleri gözetelim derken, yazmayabiliyor. Vicdanınız ve samimiyetiniz size yol gösteriyor ve yazılmalı diyorsa ben yazmayı tercih ediyorum.” dedi.

Hizmet Hareketi’nin içinde yaşanan özeleştiri tartışmalarına da değinen Keneş, kriz ve travmatik ortamların aynı zamanda yenilenme fırsatları sunduğunu kaydetti. Türkiye’de Hizmet Hareketi’ne yönelik cadı avı ve 15 Temmuz süreclerinden sonra dünyanın dört bir yanındaki insanların bu yaşananları anlatma ve topluma mal etmesi için insiyatif alması gerektiğini, aradan geçen zamana göre şok-travma gibi söylemlerin makul gerekçe olmaktan çıktığını vurguladı.

Bi Konuşalım programı aşağıdaki linkten izlenebiliyor.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin