Erdoğan Zarrab’ın anlattığı rüşvetlere değinmedi, ‘ambargoyu delmedik’ savunması yaptı

Amerika’da başlayan Reza Zarrab davasıyla ilgili AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ilk kez doğrudan konuştu. “Davadan ne çıkarsın çıksın, biz doğru yaptık, ambargoyu delmedik” savunması yapan Erdoğan, AKP milletvekilleriyle yaptığı toplantıda şunları söyledi: “İran ile ticari ve enerji ilişkimiz var. Ambargoyu biz ihlal etmedik. Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Biz ABD’ye böyle bir taahhütte bulunmadık. Dünya ABD’den ibaret değil. Bizim İran ile ticari ve enerji konularına ilişkimiz var” Erdoğan, dün tanık sıfatıyla ifade vermeye başlayan Zarrab’ın kendi kabinesindeki bakanlara milyonlarca dolarlık rüşvet verdiğine yönelik açıklamalarına ise değinmedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi ailesine yönelik Man Adası açıklamasına ilişkin ise tehdit gibi şu cümleleri kullandı:  “CHP lideri ‘Bu hamlesinin bedelini ödeyecek’”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Ey amerika, montaj bunlar, dublaj… suflaj..
  benim gibi ismarlama dunya liderine komplo bunlar..
  Yapilan birseyler varsa da hepsi ali ulke ve halki icindir eminim yani…

  Hadi bir ayar vereyim abdye de…
  savci ve hakimlere de teto deriz. Tabi yerse..

  Not: onlar tuzak kurmuslardi, ama Allahin da bir plan ve yazgisi vardi herseyin ustunde, O en guzel ve adil sekilde kimin yalanci ve durust oldugunu en iyi bilen ve goren oldugu icin gam yok. Umuda ve duaya devam ins..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin