Gazeteci Serdar Akinan’dan bomba iddia: BioNtech aşıyı, kâr etmeden vermek istedi, Ankara kabul etmedi’

Türkiye’de koronavirüs salgınına karşı 14 Ocak’ta başlayan aşı kaosu sürerken gazeteci Serdar Akinan, BioNtech’in sahibi Prof. Dr. Uğur Şahin’in kâr etmeden Türkiye’ye aşı satmak istediğini ancak AKP iktidarının kabul etmediğini ileri sürdü.

Aşı tedariğiyle ilgili tartışmalar sürerken KRT’de programa katılan gazeteci Serdar Akinan çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Alman BioNtech firmasının Türkiye’ye maliyet fiyatına göndermek istediğini kaydeden Sinan Akinan, Ankara’nın bu teklifi kabul etmediğini söyledi. Serdar Akinan şöyle konuştu:

“BioNtech ile konuşuyorlar. Uğur Şahin diyor ki: ‘Ben bu aşıyı iki ülkeye kar etmeden vereceğiz. Bir tanesi Almanya yetiştiğim doğduğum vatandaşım olduğum ülke; diğeri de Türkiye benim anavatanım.

Bununla ilgili Sağlık Bakanlığı üzerinden Ankara’da görüşmeler yapılıyor. ‘Çin aşısını referans alarak biz size 9 dolardan vereceğiz’ deniliyor. Ankara bunu kabul etmiyor. Niye? Çünkü havuza para gitmeyecek. Bu büyük bir skandal. Bu iddianın bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin