Semra Kuytul gözaltında; Darp edilen 26 Furkan gönüllüsü mahkemeye çıkarılacak

Osmaniye’de Kur’an Okuma Evi’nin mühürlenmemesi için binanın önünde nöbet tutan Furkan Harekâtı gönüllüleri onlarca polis tarafından darp edilerek gözaltın alındı. Gözaltına alınanların arasında Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul’un da olduğu öğrenildi.

Hukuksuzca gözaltına alınarak Osmaniye Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Semra Kuytul ve Furkan Hareketi mensuplarının avukatlarıyla görüşmesine izin verilmedi. Gözaltındaki müvekkillerinin can güvenliğinden endişe duyduklarını belirten avukat Alişan İnci Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘‘Osmaniye Emniyeti’ne gözaltındaki Furkan Gönüllüleri ile ilgili bilgi almaya geldim. Bahçeden girer girmez Güvenlik Şube Müdürü olduğunu söyleyen bir polis, yanındaki polislerle konuşmama dahi fırsat vermeden dışarı çıkardılar. Müvekkillerimiz ne durumda bilmiyoruz.’’

İlerleyen saatlerde vakfa yakın sosyal medya hesaplarından ”Tarafından Hukuksuzca Gözaltına Alınan Semra Kuytul Hocahanım ve 25 Furkan Hareketi Mensubunun Yarın Sabah Adliyeye Sevk Edileceği Öğrenildi!” paylaşımı yapıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin