Fransa’da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 ölü

Fransa’nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda biri başı kesilen bir kadın olmak üzere üç kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Fransa’nın Nice kentinde bir kilisenin yakınlarında bıçaklı bir saldırı düzenlendi. Biri boğazı kesilerek katledilen bir kadın olmak üzere saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, saldırı sonrasında bakanlarını kriz değerlendirmesi için toplama kararı aldı. Macron, daha sonra Nice’e giderek incelemelerde bulunacak.

Reuters’a konuşan polis kaynakları, saldırıda ‘bir kadının başının kesildiğini’ söyledi. Fransız aşırı sağcı siyasetçi Marine Le Pen de aynı bilgiyi paylaştı.

Bir polis yetkilisi, polis tarafından yakalanmaya çalışılırken yaralanan saldırganın yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Notre Dame Kilisesi’nin içinde veya yakınında bıçaklı bir saldırı düzenlendiğini belirterek, polisin saldırganı yakaladığını bildirdi. Estrosi, eylemin bir terör saldırısı olduğunu ifade etti.

BELEDİYE BAŞKANI: SALDIRGAN TEKBİR GETİRDİ

BBC Türkçe’nin aktarımına göre Estrosi, gazetecilere açıklamasında ‘polis müdahalesinde yaralanan şüphelinin ‘Allahü Ekber’ diye bağırdığını’ söyledi.

Alpes-Maritimes bölgesi milletvekili Eric Ciotti de, saldırının ‘terör saldırısı olarak değerlendirildiğini’ söyledi.

AVIGNON KENTİNDE İKİNCİ SALDIRI

Reuters’ın son dakika olarak servis ettiği habere göre, Fransa’nın Avignon kentinde yoldan geçenleri elindeki silahla tehdit eden bir kişi polis tarafından vurularak öldürüldü.
Fransız Europe 1 radyosu, bıçaklı kişinin “Allahü Ekber” şeklinde bağırdığını ileri sürüldü.

SUUDİ ARABİSTAN’DAKİ FRANSIZ KONSOLOSLUĞU’NA SALDIRI!

Fransa’da kiliseye yönelik saldırının ardından, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde de Fransız Konsolosluğu’nda saldırı düzenlendi. ‘Keskin bir cisimle’ yapılan saldırıda bir güvenlik görevlisi yaralandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin