Fırat Kalkanı’ndan bir acı haber daha: 1 şehit, 3 yaralı

Türkiye’nin Suriye sınırındaki terör örgütü IŞİD’e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı operasyonunda, Türk askerlerine saldırı düzenlendiği, 1 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı duyuruldu.

Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirilen yaralı askerlerden 2’si Kilis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaşamını yitiren askerin cenazesi ve yaralı diğer asker ise askeri helikopterle Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü.

RUSYA’NIN MİSİLLEMESİ Mİ?

Hafta içinde yaşanan Esed Güçlerinin saldırısında 4 Meehmetçik şehit olmuştu. Ankara’nın pasif tepkisi tepkiye yol açmştı.

Öte yandan Rus uçağının düşrüldüğü olayın yıl dönümünde yaşanan bu saldırının ardından, Rusya Dışişleri sözcüsünün yaptığı ‘Ankara dersini aldı’ açıklaması dikkat çekti.

1 YORUM

  1. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Bu kaçıncı şehidimiz! Neredeyse kanıksadık artık. Bizler kamuoyunun sessiz yığınlarının vicdanı olan tr724 okuyucuları olarak, her şehidimiz için üzülsek de toplamda kaç şehidimiz olduğunu artık hesap edemiyoruz. Birileri ise kalkıp, yazar ya da yazar grubunun anlaşılmasının önüne yasal düzenlemelerle setler çekilse bile, senaryo olduğu artık iyice açığa çıkan “darbe girişimi tiyatrosu” gecesi şehit olan 246 kardeşimizi sürekli vurgulayıp, yaptıkları zulüm perdesinin üstüne onların kanı ve bütün bir milletimizin gözyaşını örtüyorlar. Nasıl ki turkeypurge.com sayfasında KHK zulümleri bir sayaçla gösteriliyorsa, aynen öyle de AKP iktidarı döneminde şehit olan kardeşlerimizin sayılarının bilinmesi, her şehit haberinde sayının yeniden hatırlatılması isabetli ve yararlı olur.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin