Fırat Kalkanı ve Afrin şehitleri de gözaltı listesinde

ŞEHİT OLUNCA KAHRAMAN, SAĞ KALINCA HAİN

Tr724 ÖZEL HABER | İLKER DOĞAN

İktidarın suç uydurmak için başlattığı ankesör soruşturmasında sanıkların dosyalarına giren bir belge hukuk rezaletini de gözler önüne seriyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılan 10 Ekim 2018 tarihli belgeye göre Fırat Kalkanı ve Zeytindalı operasyonlarında şehit düşen askerlere de ‘vatan haini-terörist’ oldukları için ‘gözaltı kararı’ çıkmış! Eğer o iki asker sınır dışı operasyonlarda vatanları için şehit düşmemiş olsaydı bugün büfe telefonundan bir kaç kez arandıkları için ‘terörist’ oldukları iddiasıyla cezaevini boylayacaklardı.

Astsubay Kıdemli Çavuş Okan Altıparmak Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yapan Altıparmak, hayatının baharında 24 yaşında Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı operasyonunda şehit oldu. Terör örgütü DEAŞ’ın saldırısı sonrası şehadete yürüdü. Bordobereli Altıparmak’ın kanı toprağa karıştığında takvim yaprakları 21 Aralık 2016 tarihini gösteriyordu. Ailesi Üsküdar’da oturuyordu ancak vasiyeti üzerine doğdu topraklarda Konya’nın Seydişehir ilçesine bağlı Taraşçı Mahallesi’nde defnedildi. 5 bin kişi uğurlamıştı şehidi son yolculuğunda.

AFRİN ŞEHİDİNİ BAKAN UĞURLAMIŞTI!

Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu. Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda PKK/YPG’li teröristlerin tanka düzenlediği saldırıda şehit düştü. Cenazesi memleketi Şanlıurfa’da defnedildi. Şehidi, dönemin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba uğurlamıştı. Şöyle demişti Fakıbaba: “Allah bizlere de böyle ölüm nasip etsin. Hainlere bu Mehmetçik gerekli cevabı vermektedir, daha da verecektir.”

YENİ ŞAFAK’TAN BELGESEL

Yukarıda isimleri geçen iki şehit için iktidara yakınlığıyla bilinen pravda Yeni Şafak ‘Tabuta Sığmayanlar’ ismiyle belgesel bile hazırladı. Altıparmak ve Çubukçu’nun aileleri konuşturulmuştu belgesellerde. Askerlerin kahramanlıkları anlatılıyordu. Çubukçu’nun annesi Yasemin Çubukçu, oğlunun Afrin’de görev yaptığını şehit olduğunda öğrendiklerini anlatıyordu. Çubukçu, “Daha önce Fırat Kalkanı’nda da görev yapmıştı. O zaman söylemişti bize ama Afrin’de olduğunu bizden sakladı.” ifadelerini kullanıyordu.

DÜN KAHRAMAN, BUGÜN TERÖRİST!

Haberimize konu olan iki askerin şehitlik dışında bir ortak özellikleri daha var. Her ikisi de iktidarın suç uydurmak için başlattığı ve yüzlerce askeri tutukladığı sözde ‘ankesör’ soruşturması kapsamında ‘şüpheli’. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 2018/33249 sayılı 10 Ekim 2018 tarihli belgeye göre iki şehit asker için ‘vatan haini-terörist’ oldukları için ‘gözaltı kararı’ çıkmış! Listede 935 askerin adı ve haklarında soruşturma olup olmadığına dair bilgiler var. Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay imzalı resmi belgede Altıparmak ve Çubukçu için ise ‘ÖLÜM KAYDI VAR’ notu düşülmüş. Eğer o iki asker sınır dışı operasyonlarda vatanları için şehit düşmemiş olsaydı bugün ankesörlü telefondan bir kaç kez arandıkları için ‘terörist’ iddiasıyla cezaevini konulacaklardı. Tıpkı bugün sadece bir kaç kez büfe ve pastane gibi yerlerden kontörlü telefonla arandığı için tutuklanan yüzlerce silah arkadaşları gibi…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin