Feyzi Erçin hocanın okulla ilişiği kesildi, polis Boğaziçi’nde çadırlara izin vermedi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya karşı öğrenci ve akademisyenlerin eylemleri sürüyor. Gözaltı ve tutuklama süreçlerinde avukat kimliğiyle öğrencilerin yanında yer alan Feyzi Erçin’in derslerinin iptal edilmesine tepki gösteren öğrenciler, “Feyzi Erçin yalnız değildir. Feyzi hoca asla yalnız yürümeyeceksin” dedi. Feyzi Erçin ise gözyaşlarıyla yaptığı konuşmada, kendilerine bunu yapanların sevginin ne olduğunu bilmediğini dile getirdi.

Öğrenciler Güney Kampüs’te çadır kurarak Gezi direnişinin 8’inci yıl dönümünde akademiye yönelik saldırılara karşı burada kalma kararı aldı. Ancak okula giren polis buna izin vermedi. Bebek Kapı’dan çıkarılan öğrenciler ilerleyen saatlerde, ‘Gözaltı yok hepimiz iyiyiz’ açıklamasında bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Toplantı, gösteri yürüyüşü ve barışçıl protesto en temel insan haklarındandır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin bu barışçıl hak kullanımına müdahale ettirmeyin. Anayasal suç işlersiniz.” uyarısında bulundu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Ekşi Sözlük’te: ” sinemada klasik müzik kullanımı dersini sanırım bu kadar iyi kimse anlatamazdı” ve “öğrencilerine peynir tatlısı getiren, başı sıkışan öğrencilerinin yardımına koşan, öğrencilerine konser ve sinema biletleri hediye eden dünyalar tatlısı müthiş bir insan. aynı zamanda bir avukat, gezgin, fotoğrafçı. kendi kendine piyano çalmayı öğrenen kısacası 10 parmağında 10 marifet bir insan” diye yazdığına göre tr724’ün on parmağında on marifet olan yazarlarından Mahmut Nedir Hazar beyefendi, konuyla ilgili araştırıp bir makale yazabilir mi acaba?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin