Fethullah Gülen’in avukatlarından karanlık plan ve suikast iddialarına açıklama

Fethullah Gülen’in avukatları, Hizmet Hareketi’ne yönelik yeni kirli planla ilgili açıklama yaptı. AKP’lilerin ‘siyasilere suikast’ iddialarını sıklıkla dile getirerek, Gülen ve Hizmet Hareketi’ne yönelik iftiralar atıldığı hatırlatılarak şunlar kaydedildi:

Karanlık mahfiller tarafından planlandığı iddia edilen ve iktidar partisi mensupları tarafından da sıklıkla dile getirilen “siyasilere suikast” iddiası ile Sayın Gülen’in isminin birlikte anılması kabul edilemez.

Siyasiler ve bazı medya organları tarafından dile getirilen suikast iddiaları ile ilgili net olarak ifade edilmelidir ki; bu iddiaya konu haince plan hakkında Sayın Gülen’in doğrudan ya da dolaylı bilgisi, ilgisi, talimatı ya da talebi yoktur ve asla olamaz.

Suikast iddiası doğru ise herkes gibi beklentimiz, karanlık mahfiller tarafından planlanan hain planın işlemesinin engellenmesi için tüm tedbirlerin yetkililer tarafından alınmasıdır. Aksine bir düşünce içinde olunduğu iddiası kesinlikle doğru değildir.

Ayrıca “suikast planı” iddiasından sonra, iç savaş çağrısı gibi anlaşılabilecek açıklamalar yapılmasının da karanlık mahfillerin işine yarayacağı göz ardı edilmemelidir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin