‘Feridun Başkan’ gözaltına alınınca Sedat Peker çıldırdı: Süslü Sülü hemen gidip bir şehit ailesinin evinde namaz kılıp resmini çektir, sahtekâr

Sedat Peker’in yayınladığı videolarda ‘Feridun Başkan’ diye hitap ettiği Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (MİSİAD) Feridun Öncel Şanlıurfa’da gözaltına alınıp sorgulanmak üzere İstanbul’a gönderildi. Öncel’in gözaltına alınması üzerine Soylu’ya tepki gösteren Sedat Peker, ‘‘süslü sülü, sen gerçekten onursuz şerefsiz bir adamsın. Gündemi değiştirmek için ameliyatlık, 65 yaşında adamı gözaltına alıyorsun. Ayın 4’üne ait kamera görüntülerini yayınlasana. Senin onurun, gururun, şerefin, hiçbir şeyin yok mu?’’ ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yurt genelinde faaliyet gösteren; ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘nitelikli yağma’, ‘gasp’, ‘rüşvet’, ‘yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarına karıştığı ileri sürülen Sedat Peker’in adamlarına operasyon düzenledi. Operasyonlarda MİSİAD Başkanı Feridun Öncel’i Şanlıurfa’da gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen Öncel, ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

PEKER ‘BAŞKAN’ DİYE BAHSEDİYORDU

Yayınladığı videolarla Türkiye’nin gündemine oturan Sedat Peker’in, ‘Feridun başkan’ diye bahsettiği kişinin Şanlıurfa MHP eski İl Başkanı Feridun Öncel olduğu ortaya çıktı. Peker’in, cezaevinden çıktıktan sonra samimi görüntüler verdiği, birlikte gezilere, tatile gittiği ve “Başkan” dediği Feridun Öncel’in gözaltına alınmasına Sedat Peker sert tepki gösterdi.

”SÜSLÜ SÜLÜ BAŞTA BEN OLMAK ÜZERE ÜLKEDEKİ BÜTÜN YASADIŞI GRUPLARLA İLİŞKİN VAR”

Twitter hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ağır suçlamalarda bulunan Sedat Peker şu ifadeleri kullandı:

1-Lan kaşar sülü, benim bu dünyada şaka yaptığım 65 yaşındaki tek insanı gözaltına aldın (haksız yere). Ben onla on gün görüşemezsem psikopata bağlarım. Seninle o zaman doktor hasta ilişkimiz biter. Lan sen ne onursuz, gurursuz, haysiyetsiz bir adamsın? Ulan namusun yok mu senin?

2- süslü sülü, sen gerçekten onursuz şerefsiz bir adamsın. Gündemi değiştirmek için ameliyatlık, 65 yaşında adamı gözaltına alıyorsun. Ayın 4’üne ait kamera görüntülerini yayınlasana. Senin onurun, gururun, şerefin, hiçbir şeyin yok mu?

3-Kaşar süleyman, erkeksen gelsene, senle biz baş başa çıkalım. Ama polis kardeşlerimizi, asker kardeşlerimizi, istihbaratçı kardeşlerimizi dahil etmeyeceksin. İçişleri Bakanlığı’nda bir deli oturuyor diyordum. Şimdiki fikrim ise gerçek bir kaşar oturduğu yönünde.

4-Eğer mahkemeye baskı yapıp Feridun başkanı tutuklat, Yüce ALLAH’a yemin olsun o zaman göreceksin.

5-Lan kaşar sülü, diyorsun ya bir yasadışı grupla ilgim çıksın istifa ederim diye; ulan sahtekâr, başta ben olmak üzere ülkedeki bütün yasadışı gruplarla ilgin var, ilişkin var. Lan sen nasıl bir insan türüsün? Gururun yok mu lan senin?

6- Lan süslü sülü, yarın hemen gidip bir şehit ailesinin evinde namaz kılıp resmini çektir. Sen böyle sahtekarlıkları çok iyi bilirsin. Din elden gidiyor, vatan elden gidiyor, ÇALLL. Sana hırsız desem hırsızlara hakaret olur. Sen adam değilsin.’’

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin