Ferhat Tunç’tan cezaevindeki öğrenciler için çağrı: Cezaları doldu, tahliye edin

Isparta’da üniversite öğrencisiyken tutuklanan Didar Boza, Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt için çağrıda bulunan sanatçı Ferhat Tunç, cezaları bittiği halde tahliye edilmeyen 3 üniversite öğrencisinin tahliye edilmesini istedi.

İzmir Şakran Cezaevi’nden cezaları dolduğu için 9 Ocak 2021 tarihinde cezaevinden çıkması gereken Didar Boza, Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt’un tahliyesi cezaevi yönetimi tarafından durduruldu.

Cezaevi yönetiminin hukuksuz tavrını sosyal medya hesabından paylaşan Ferhat Tunç, 3 öğrencinin tahliyesi için şu şekilde çağrı yaptı:

“Hukuksuzluk diz boyu!

Isparta’da üniversite öğrencisiyken hukuk adına görülmemiş acımasız bir yargılama sonucunda tutuklandılar. HDP Kadın Meclisi ile yazışmaları “yasa dışı örgüt” ilişkisi sayılarak cezalandırıldılar.

Didar Boza, arkadaşları Mervenur İşleyici ve Ceylan Bozkurt, beş yıldır tutuklu bulundukları İzmir-Şakran Cezaevinden cezaları bittiği için 9 Ocak 2021 tarihinde tahliye olmaları gerekirken, cezaevi yönetimi sudan bahanelerle tahliyelerini durdurmuş.

Bu keyfi uygulamanın, hukuksuzluğun derhal son bulmasını isteyen aileleri, “Çocuklarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz. Siyasi parti, sivil toplum kuruluşları, duyarlı aydın ve sanatçıların yardımına ihtiyacımız var” diyor.

Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Bu haksızlığa son verilmeli ve öğrenciler derhal serbest bırakılmalıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin