Ali Koç Fenerbahçe’nin yeni başkanı…

Fenerbahçe’nin Olağan Seçimli Genel Kurulunda oy verme işlemi tamamlandı. Seçim de Ali Koç, Aziz Yıldırım’ı açık ara farkla yenerek Fenerbahçe’nin 37. başkanı oldu. Koç, 20 bin 736 geçerli oyun 16 bin 92’sini alarak başkanlığa seçildi. Yıldırım ise 4 bin 644 oyda kaldı.

Açılan sandıklar dahilinde Ali Koç hemen her sandıkta önde giderken belirli bir süre sonra Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün yanına giderek Küçük’e sarıldı. Koç, statta zafer turları atarken tebrikleri de birer birer kabul eti. Aziz Yıldırım ise oy sayımı başladıktan kısa bir süre sonra stadı terk etti.

SEÇİME REKOR KATILIM

Üyelerin yoğun katılım gösterdiği kongrede oy verme işlemi saat 10.00’da başladı ve 38 sandıkta gerçekleştirildi. Saat 17.00’de stat kapıları kapandı. Sıradaki üyelerin oy verme işleminden sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla oy sayım işlemine geçildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın seçim rengi sarı, Başkan adayı Ali Koç’un seçim rengi ise beyazdı. 21 bin 350’nin üzerinde üye, başkanını seçti. Önceki rekor: 9380 ile 3 Kasım 2013 seçimine aitti. Geçerli oy sayısı 20 bin 736 olarak açıklandı.

ALİ KOÇ’UN LİSTESİNDE KİMLER VAR?

Ali Koç’un listesinde TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Yapı Kredi Bankası eski Genel Müdürü Burhan Karaçam, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) eski Başkanı Şaban Erdikler, büyük sermaye gruplarının hukuk danışmanlığını yapan Pekin&Pekin’in ana ortağı Fethi Pekin, Fenerbahçe eski Başkanı, sermayedar Ali Şen’in oğlu Metin Şen ilk bakışta göze çarpan isimler.

‘YILDIRIM STADI TERK ETTİ’

Fenerbahçe seçiminden gelen ilk sonuçlara göre tüm sandıklara Ali Koç açık farkla önde olduğu gözüktü. Kadıköy’den gelen ilk bilgilere göre Aziz Yıldırım, ilk sandık sonuçlarının ardından stadı terk etti.

Bazı sandıklardaki oy oranları;

1 numaralı sandık

Ali Koç — 417

Aziz Yıldırım — 126

2 numaralı sandık

Ali Koç: 437

Aziz Yıldırım:108

***

GÜN İÇİNDE YAŞANANLAR

Fenerbahçe’nin Olağan Seçimli Genel Kurulunda oy verme işlemi başladı. 20 binin üzerinde üyenin oy kullanma işlemi saat 17.00’te sona erecek, ardından sayıma geçilecek.

Ülker Stadyumu’nda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10:00’da oy vermeye başladı. Başkan adaylarından Aziz Yıldırım 36 numaralı sandıkta, Ali Koç ise 21 numaralı sandıkta oyunu kullanacak.

Kkongrede başkanlık için iki aday yarışacak. Mevcut başkan Aziz Yıldırım, 13. kez girdiği kongreyi de kazanmak, 3 yıl daha görev almak için üyelerden oy bekleyecek. Diğer aday Ali Koç da Fenerbahçe Kulübünün 33. başkanı olmak için üyelerin oyuna talip olacak.

Seçimde Aziz Yıldırım ve Ali Koç yarışıyor

Seçimli olağan genel kurulun rekor katılımla kulüp tarihine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kongrede 20 binin üzerinde üyenin oy kullanması bekleniyor. Kulüp tarihindeki önceki katılım rekoru 2-3 Haziran 2013’te gerçekleşen kongrede kırılmıştı. Aziz Yıldırım’ın Mehmet Ali Aydınlar’ı geçerek yeniden başkan olduğu kongrede 9 bin 380 oy kullanılmıştı.

Sarı-lacivertli kulübün kongresine ilk kez bir stat ev sahipliği yapıyor.

Daha önce birçok tesiste kongresi gerçekleşen sarı-lacivertli kulübün bu genel kurulu, geniş katılım sayısı nedeniyle Ülker Stadı’na alındı. Oy verme işlemi için sandıklar saha içine konuldu.

Üyeler Ülker Stadı’nda Fenerium Tribünü’ne giriş yapacak. Bu tribüne sığılmaması durumunda ise kale arkası tribünlerine de genel kurul üyeleri alınacak.

Saha zemininin korunması için yarı saha özel malzemeyle kaplandı. Zeminin üzerine konuşmaların yapılacağı bir platform kuruldu. Sahaya platformun yanı sıra sandıklar ve kabinler de yerleştirildi. Sarı lacivertli genel kurul üyeleri, oylarını 38 sandıkta kullanacak.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin