Ey halkım!

YORUM | EMİNE EROĞLU

Sual ve cevap mahalli olan aklınız yok mu ki, “Darbeyi öğretmenler, öğrenciler, doktorlar, ev kadınları mı yaptı?” gibi en basit soruları soramıyor, akla ziyan binlerce iftirayı ihtimal dâhilinde görüyor, muhalif görünseniz dahi muktedirlerin tez ve söylemlerini satın alıyorsunuz?

Sevmek ve nefret etmek mahalli olan kalbiniz bozulmuş mu ki, azgın bir nefret dilinin benimsenmesi, ekranların gece gündüz düşmanlık pompalaması, kadınların iffetlerine dil ve el uzatılması, doğumhanelerin önünde polis bekletilmesi gibi en menfur işleri seviyorsunuz?

Toplum hayatınıza ve medeniyetinize ne olmuş ki, vakıf, dernek kurdukları, burs verdikleri, yurt, okul yaptıkları, talebeye sahip çıktıkları için insanlar hapsediliyor, mallarına el konuluyor, kitaplar yakılıyor da siz susuyorsunuz?

Sosyal hayatınızı zehirleyen, medeniyetinizi darmadağın eden, fert ve kamu hukuku ile hiçbir şekilde tevil edemeyeceğiniz amelleri kabul ediyorsunuz?

İnsaniyetinize ne olmuş ki, kendi kardeşinizin cesedini dişler gibi gıybetler ediyor, iftiralar atıyor, münafıkların ürettiği yalanları çoğaltıyor, sistemin mağdur ettiklerini siz de sorgusuz sualsiz mahkûm ediyorsunuz.

Kardeşlerinize, gelinlerinize, hatta çocuklarınıza düşman olmak gibi en mide bulandıran bir işi yapıyorsunuz?

Kendi cinsinize merhametiniz, akrabalık bağlarına hürmetiniz yok mu ki, pek çok yönüyle kardeşiniz, evladınız, ana babanız hükmünde olan mazlumların şahs-ı manevîsine insafsızca saldırıyorsunuz?

Akrabalarınıza sahip çıkmıyor, meslektaşlarınızın işlerinden atılmasına, güvencesiz, ekmeksiz bırakılmasına seyirci kalıyor, onlardan boşalan yerleri doldurmak için yarışıyor, komşularınızı ihbar ediyorsunuz.

Vicdanınız nerede?

Fıtratınız bozulmuş mu ki, 743 bebek, 17 bin kadının hapiste oluşundan rahatsızlık duymuyorsunuz?

Bilmiyor musunuz ki vicdan bozulunca her şey bozulur ve insanın bozulması başka şeylerin bozulmasına benzemez!

Simalarınızın karardığını, kalplerinizin katılaştığını, bereketin üzerinizden kalktığını, kötü bir akıbete doğru koştuğunuzu gören, yaptıklarına pişman olan kimse yok mu aranızda?


Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. VALLAHİ TİKSİNDİK VE TİKSİNİYORUZ…..
    YeZidin liderliğindeki bu toplumsal nefret ve kinin kaynağı dünyevi mefaat ve ikbal ile küfürdür. Başka bir iZahıda yok. Bunun içinde tümünden yalnıZca tiksiniyor ve Allah`a havale ediyoruZ

  2. Evet, bu zulümlerin, alçaklıkların temel sebebi yönetim, iktidar değil; halkın içinde çürümenin, bozulmanın her yere sirayet etmiş olmasdır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin