Eski YÖK başkanı isyan etti; AKP’nin haksızlıklarını artık içimiz almıyor

Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, AKP’nin işe alım politikalarını eleştirdi. AKP’li olmayan hiç kimsenin işe giremediğini söyleyen eski YÖK Başkanı Özcan, “AK Partili olmayan hiç kimse işe giremiyor. Mülakat belirleyici faktör haline geldi. Bu kadar adaletsizlikle nasıl hesap verecekler. Hakkı yenenlerin ahları onları ne bu dünyada ne de ahirette yalnız bırakacaktır.” ifadelerini kullandı.

BU SOYTARILIĞA SON VERECEĞİZ

Yusuf Ziya Özcan, sosyal medya hesabından şunları paylaştı: “Öğretmenlerin bile mülakatla işe alındığı bir ülkedeyiz. Ne bekliyorsunuz? Alınanlar AK Parti yandaşları ve seviye yandaş seviyesi. Tek kızdığım yandaşlar içinden bile hak edenleri değil etmeyen biatçıları almaları. Bu kabul edilemez. Gelecek Partisi bütün bu mülakat soytarılığına son verecek. Hak eden ve ehil olan kazanacak. Yoksa ülkenin düzlüğe çıkması mümkün değil. Mülakat yoluyla haksızlık yapanlar da herhalde yaptıkları bu haksızlıkların hesabını zamanı gelince vereceklerdir.”

ADALETSİZLİK TAHAMMÜL SINIRINI AŞTI

“AK Partinin işe alma konusundaki haksızlıklarını artık içimiz almıyor.Duyduklarımız herhalde bu uygulamaların sosyal medyaya düşenleri. Tahammül sınırını aşan bir adaletsizlik var. Buna milletçe dur dememiz lazım. Devlet olanaklarının hep yandaşlara kullandırılmasına dur demeliyiz. ÖSYM’den soru çalanlarla mülakatta hak yiyenler arasında ne fark var?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin