Eski şube müdürü, İYİ Parti Milletvekili Öztürk’e Meclis’te saldırdı

AKP’li bir milletvekilinden randevu alarak TBMM’ne giren , Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı eski Şube Müdürü Said Dağdaş, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’e Meclis’teki makam odasında saldırdı.

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Meclis’teki odasında Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı eski Şube Müdürü Said Dağdaş saldırıya uğradı. Öztürk kendisine saldıran Dağdaş’ı etkisiz hale getirdi.

Saldırının ardından açıklama yapan İYİ Parti Milletvekili Öztürk, odasında saldırı girişimi doğrularken herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Öztürk, “Odamda böyle bir girişimde bulundular ama hiçbir sıkıntı yok. Genel Kurul’da yaptığımız bir konuşmadan kaynaklı adam o sözleri bana iade etmeye gelmiş. Atatürk’le ilgili 10 Kasım’da yapmış olduğu paylaşımı Meclis’te gündeme getirmiştim. Hakkında soruşturma açılmıştı bu beyefendinin. Bunun hesabını sormaya gelmiş bana.” dedi.

 

DAĞDAŞ’IN 10 KASIM PAYLAŞIMI MECLİS’E TAŞINMIŞTI

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Said Dağdaş’ın 10 Kasım’da yaptığı bir paylaşımı Meclis gündemine taşımıştı.

“Bu ülkenin onurlu hiçbir evladı yediği kaba pislemez” diyen Öztürk, Meclis Genel Kurulu’nda “Devletin lokması boğazına dizilir inşallah” ifadelerini kullanmıştı.

Öztürk’ün konuyu gündeme getirmesinin ardından Dağdaş, Orman Genel Müdürlüğü’ndeki görevinden alınmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin