İHA’dan skandal paylaşım! Meteorolojiden mültecilere sevindiren haber

İhlas Haber Ajansı, abonelerine geçtiği meteoroloji anonsunda “Meteoroloji’den mültecilere sevindiren haber” ifadelerini kullanarak duyurdu

İhlas Haber Ajansı, hava sıcaklıklarındaki artışı abonelerine geçtiği haberi “Meteoroloji’den mültecilere sevindiren haber” ifadesiyle geçti.

İHA geçtiği haberde, hava durumundaki gelişmelerin Türkiye’nin İdlib’de 36 askerin yaşamını yitirdiği saldırının ardından Avrupa’ya giden sınır kapılarını açma kararıyla Yunanistan sınırına yığılan sığınmacıları sevindireceğini öne sürdü.

“Meteorolojiden mültecilere sevindiren haber” başlıklı haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Mültecilerin Avrupa’ya gidişlerine yönelik sınır kapılarının açılmasının duyulması üzerine, kıyılara akın eden mülteciler için meteorolojiden sevindirici haber geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hafta boyunca denizlerde sakin bir havanın olacağı belirtildi.

Türkiye’nin mültecilerin sınırdan geçişlerini engellemeyeceğini açıklamasının ardından başta Suriyeli olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen binlerce mültecinin, Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçişleri devam ediyor. Zaman zaman olumsuz hava koşulları ve denizdeki fırtınadan olumsuz etkilenen mülteciler geçişler için hava meteorolojik verileri dikkatle takip ederken bugünkü tahminler mültecileri sevindirdi.

Ege Denizi üzerinden geçiş yapan mülteciler için bu hafta karada ve denizde hava şartlarının gayet uygun olacağı görülürken, Aydın ve çevresinde en düşük hava sıcaklığının 9 derece olacağı, sıcaklıkların 22 dereceye kadar yükseleceği belirtildi. Öte yandan, denizlerde de hava sıcaklığının yüksek, rüzgârın şiddetinin oldukça düşük olduğu yönündeki meteorolojinin tahmin açıklamaları en çok mültecileri sevindirdi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin