Eski AKP’li Özdağ’dan Erdoğan’a ‘ihanet’ cevabı: Bizi kafasına takmasına gerek yok!

AKP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kuranlarla ilgili ihanet suçlamasına cevap verdi. Erdoğan’ın ‘Yunus dili’ değil ‘çatışma dili’ kullandığını ifade eden Özdağ, “Bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok.” dedi.

AKP Genel Başkanı Erdoğan, il başkanları toplantısında parti kurma hazırlığı yapan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı tehdit etmiş ve “Çok ayrılıp da parti kuranları gördük. Şu anda hiçbiri hatırlanmıyor. Kafanıza takmayın. İhanetin bedelini ağır öderler.” demişti.

Cumhurbaşkanı bu tür dillerden vazgeçmeli

Erdoğan’a cevap, Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket eden Selçuk Özdağ’dan geldi. Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Özdağ, “Bunlar doğru ifadeler değil. Türkiye hukuk devletidir. Türkiye hukukla adaletle yönetilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu tür dillerden vazgeçmesi gerekiyor. Bu dil Mevlana dili değil, Yunus dili değil. Bu toprakları biz dille fethettik. Bu dil daha çok kutuplaşma dili, kamplaşma dili, daha çok çatışma dili.” dedi.

Özdağ, kendi milletvekillerine “Kafanıza takmayın” diyen  Erdoğan’ın da endişe etmesine gerek olmadığını belirterek şöyle devam etti: 

Demek ki ciddi çekinceleri var

“Bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok. Parti kurmak niye ihanet olsun ki. Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa, bugün Ali Bey, Abdullah Bey, Ahmet Bey kurar mı, onları bilmiyorum. Onların ağzından duymak lazım. Ama parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş ve ihanet, hainlik olmuş ki! Ne zamandan beri suç olmuş ki parti kurmak!”

Demokrasilerde fikir söylemenin ‘ihanet’ olmadığını vurgulayan Özdağ, “Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var. Var ki bu kadar gündeme getiriyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin