Eski AKP İstanbul İl Başkanı Temurci: AKP Pelikan’ı meşrulaştırdı, Perinçek’i kucakladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den kesin ihracının istenmesinin ardından ismi ihraç edilecek isimler arasında yer alan eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “AK Parti Pelikan’ı meşrulaştıran, Perinçek’i kucaklayan bir hale dönüştü.” dedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığını yaptığı partisinde sular durulmuyor. Bir dönem partiyi emanet ettiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ve ona yakın isimlerin ihracının istenmesi deprem Ankara kulislerini karıştırdı. AKP MYK toplantısında Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın ihracı istendiği öğrenilmişti. Kurulda AKP eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin de ihraç listesinde yer aldığı ifade edildi.Medyascope adlı YouTube kanalında açıklamalarda bulunan eski İl Başkanı Selim Temurci, “AK Parti’nin ihraç kararı Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı olacak” ifadesini kullandı. “Bizim tanıdığımız Erdoğan arkadaşlarını kucaklardı” sözleriyle konuşmasına devam eden Temurci, “Ben ve arkadaşlarım geçen süreçte AK Parti’nin kendi değerlerine, kendi mazisine sahip çıkmasını bekledik.” dedi.

AKP’nin mevcut yönetiminin kendini hesaba çekmediğini vurgulayan Temurci, “AK Parti ceza keserek sonuç alacağını düşünüyorsa yanılıyor” uyarısında bulundu. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık’tan istifa etmesinde önemli rolü olan Pelikancılar diye bilinen ekibe de göndermede bulunan Temurci, “AK Parti Pelikan’ı meşrulaştıran, Perinçek’i kucaklayan bir hale dönüştü.” eleştirisinde bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin