Eski AKP il başkanı Temurci: KHK’lılarla helalleşme olmadan yeni bir gelecek tesis edilemez

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, AKP’nin Türkiye’yi getirdiği noktayla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Eski AKP İstanbul İl Başkanı olan Temurci, 15 Temmuz’u milleti kutuplaştırmak için kullanan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar temsilcilerinin imtihanı kaybettiğini anlattı. Temurci, “1930’larda jakoben Kemalizm’i neyse, CHP’ye bakış neyse bugün AK Parti’ye bakış gençlerde budur. Şu KHK’larla ilgili olarak o insanlarla bu millet, bu devlet helalleşemezse biz yeni bir geleceği asla tasavvur edemeyiz. Zulüm üzerine yeni bir gelecek tesis edilmez. Mutlaka helalleşmemiz gerekiyor.” dedi.

 

Selim Temurci, AKP il başkanlığı görevini 2015 yılında Aziz Babuşçu’dan devralmıştı. 15 Temmuz sözde ‘darbe’ girişiminde AKP’nin İstanbul İl Başkanı’ydı. Ancak 2018 yılı şubat ayında görevinden istifa etti. Temurci bugün Gelecek Partisi’nde siyaset yapıyor. Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü…

ÜLKEYİ YÖNETENLER 15 TEMMUZ GECESİ İSTANBUL’U TERK ETTİ

Selim Temurci, Karar TV’de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: “15 Temmuz gecesi sonrası kimin ne olduğu mücadelesine girildi. O gece ülkeyi yönetenler İstanbul’u terk edip gittiler. Tünellere kapandılar. İnsanlar telefonlarını açmadı. Bir telefon kırdım o gece. Canımızla uğraştığımız bir zaman diliminde bile toplumu ayrıştırmanın, kamplaştırmanın peşinde olanların 15 Temmuz’u kullanmaları şehitlerimizin aziz hatıralarına büyük bir saygısızlıktır. Ve ben bunu asla kabul etmiyorum.”

DAVA DEDİĞİMİZ YAPI YOLDAN ÇIKTI

“Dava diye inandığımız bir yapının yoldan çıktığını şu anda insanlarımıza anlatmak bizim vazifemiz. Bu milletin değerlerini, kutsallarını kullanıp, gücü ele aldıktan sonra, “Sadece benim gibi sesi çıkanlar, sadece beni övenler konuşsun, diğerleri sesini kessin.” diyenler var. Başta sayın Cumhurbaşkanımız da bu imtihanı kaybetmiştir.”

YAYININ TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN:

DEMOKRASİ SÖYLEMİ GÜCÜ ELİNDE TOPLAMAK İÇİNMİŞ

“Doğrusunu söylemek gerekirse biz onun için ölümü göze alan insanlardık. Yani amacı için her aracı kullanabileceğini düşünüyorum. Demokrasi, insan hakları hukuk; bütün özgürlüklerle ilgili o dönemki söylem Türkiye’de mevcut güç odaklarını dağıtmak ve bütün gücü elinde toplamak içinmiş. Şu anda bunu görüyoruz. Toplum olarak bunu yaşıyoruz.”

HELALLEŞME OLMADAN YENİ BİR GELECEK TESİS EDİLEMEZ

“1930’larda jakoben Kemalizm’i neyse, CHP’ye bakış neyse bugün AK Parti’ye bakış gençlerde budur. Şu KHK’larla ilgili olarak o insanlarla bu millet, bu devlet helalleşemezse biz yeni bir geleceği asla tasavvur edemeyiz. Zulüm üzerine yeni bir gelecek tesis edilmez. Mutlaka helalleşmemiz gerekiyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin