‘Es kaza hukuksuz karar alınırsa İmamoğlu yüzde 75’lere çıkar’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, İstanbul’daki itirazlara ilişkin, “AKP’nin YSK’ya sunduğu iddiaları İYİ Parti götürseydi 2 saat içinde reddedilirdi” ifadelerini kullandı.

İstanbul’daki seçimlerin iptal edileceğine inanmadığını dile getiren Seymen, “Es kaza böyle hukuksuz bir karar alınırsa bir sonraki seçimde Ekrem İmamoğlu yüzde 75’lerin üzerine çıkar” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, KRT TV’de seçim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP tarafından YSK’ya yapılan olağanüstü itiraza değinen Seymen, yapılan itirazların tutarsız olduğunu dile getirirken, “AKP’nin YSK’ya sunduğu iddiaları İYİ Parti götürseydi 2 saat içinde reddedilirdi. Bundan eminim. Ölü seçmen, kısıtlı seçmen hikaye. ‘Senin itirazın geçersiz’ derdi. AKP’ye bunu diyemedi” şeklinde konuştu.

İYİ Parti’nin zamanında ve somut yaptığı itirazların Yüksek Seçim Kurulu tarafından tarafsız bir şekilde değerlendirilmediğini söyleyen Hasan Seymen, Mustafakemalpaşa’da yapılan itirazların ise incelemeksizin reddedildiğini söyledi.

Seymen şu noktalara dikkat çekti:

“Türkiye ittifakı, kızgın demiri soğutmalıyız”söyleminden sonra Sayın Kılıçdaroğlu, saldırıya uğradı. Sonrasında takınılan tavır, inek hırsızının kahramanlaştırılması, salıverilmesi… Soğuma nasıl olacak? Kullanılan dil bu sonuca yol açtı. Siyasetçi söylediğini iyi hesap etmeli.

Kutuplaştırıcı söylem terk edilmeli. Bu üslup hiç kimseye fayda sağlamaz. Sayın Meral Akşener’in evini basanlar tespit edildi, yargılanıp beraat ettiler. O gün bütün siyasi partiler tek vücut olmalıydı. O gün tavır alınsaydı bugün bu linç girişimi yaşanmazdı.

Hukuk ve güvenlik herkese lazımdır. Aksi halde ortada gezen bıçak herkese dönebilir. Twit attı diye insanları gece yarısı evinden alıyorsunuz ama saldırganlar serbest. Bu izah edilemez. Türk halkı bu dili kullananları siyasi çöplüğe gönderecektir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin