Erkek doktordan hastanede kadın doktora şiddet!

İstanbul Florya Hastanesi’nde görevli Dr. Berna Hocaoğlu, meslektaşı Rukiye Ekenler’in, hastane koridorunda Dr. Mehmet Sait Bingül tarafından darp edildiğini söyledi. Berna Hocaoğlu, hastane yönetimi ve polisin Dr. Mehmet Sait Bingül hakkında bir işlem yapmadığını anlatırken Mehmet Sait Bingül ise kendisinin darp edildiğini ileri sürdü.

İstanbul’daki Florya Hastanesi’nde görevli Dr. Rukiye Ekenler’in meslektaşı Dr. Mehmet Sait Bingül tarafından darp edildiği ileri sürüldü. Dr. Mehmet Sait Bingül ise iddiaları yalanladı.

Aynı hastanede görevli Dr. Berna Hocaoğlu, tanık olduğu olayı T24’te yazdı. Berna Hocaoğlu, olayı şöyle anlattı:  “Dün, yani sokağa çıkmanın başladığı cumartesi günü Rukiye, aynı hastanede -Florya Hastanesi- çalıştığı Mehmet Sait Bingül adlı bir doktor tarafından tekme tokat dövüldü. Rukiye dayak yerken, yerlerde yatarken herkes hastane koridorunu terk etti. Bütün bunlar olurken, hastanenin patronu İlhan Oburoğlu, yukarıdan aşağı inmediği gibi hastanenin güvenlik görevlileri de müdahale etmedi. Kimse yardım da edemedi.

Ben, Rukiye’nin pansumanını yaptım ve onu alıp karakola gittik. Polis, ifademizi aldı ve bu arada polis, bizi mağdur eden sorular sordular. Gençten bir polis, “Gerekeni yapacağız” dedi ve biz çıktık. Daha sonra Rukiye’yi döven Mehmet Sait Bingül karakola davet edildi. Bir kral gibi karşılandı. İfadesi alındı, daha sonra hastaneye bırakıldı. Hukuki süreç böyle işledi. Doktor olmamıza rağmen, el ve boyun filmleri çekemedik. Hayatımın en zor günü oldu, yaralı arkadaşımı tedavi edemedim, evine gitsin, çocukları o halde onu öyle görmesin diye morlukları makyajla kapattım.

Rukiye bugün hepimizin canını yakan Korona vakalarına bakıyordu. Rukiye istifa edemiyor, çünkü bugünlerde doktorların istifa etmesi yasak; onu döven Mehmet Sadık Bingül ve İlhan Bey bundan güç aldı. Keyfi bir şekilde Rukiye, hastalarının mesai arkadaşlarının gözü önünde dövüldü.

Sesimizi duyurmak istedik ama kimse bizi duymadı. Hastanenin sahibi İlhan Bey, Rukiye dayak yerken, Mehmet Sait Bingül’e bir şey söylemedi. Polis, gerekçe sunmadan Rukiye’yi döven doktoru salıverdi. Yarın hastaneye gitmemiz isteniyor. Can güvenliğimiz olmadan nasıl çalışacağız?  Mehmet Sait Bingül elini kolunu sallayarak hastanede geziyor. Rukiye dayak yerken, yerdeyken bir de tehdit ediyor Bingül, “Ayağını denk al” diyor, “Ben Diyarbakırlıyım” diyor. Polis diyelim bunları duymadı, hastanenin sahibi de mi duymadı…

Bize en çok üzen de tanıklar oldu. Tanıklar birden yok oldular, herkes özelden “geçmiş olsun” mesajları iletiyor. Yarın nasıl işe gideceğiz, orada bizi bekleyen, takip ettiğimiz onlarca hasta, diğer yandan bizi tehdit eden bir doktor ve dahası, hiçbir şeyi takmayan hastane sahibi…”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin