Ergenekon’da Emin Gürses’i sorgulayan KHK’lı başkomiser Karagöz: Derin yapının sözcüsüdür, ciddiye almak gerekir

2008’de Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan Prof. Dr. Emin Gürses’i sorgulayan İstanbul Organize Suçlar Şubesi’nde görev yapmış ihraç Başkomiser Turgay Karagöz, Gürses’in sözlerinin hafife alınmaması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’de önemli istihbarat ve psikolojik savaş uzmanlarından biri olan Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, 2 bakan ve 1 başkanın Sedat Peker operasyonlarını kullanarak Erdoğan’ı bertaraf edip ülke yönetimini ele geçirme çabasında olduğunu iddia etmişti.

Ergenekon soruşturmasına Gürses’i sorgulayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nde görev yapan KHK’lı başkomiser Turgay Karagöz, Gürses’in derin devlete çalıştığını ve söylediklerinin ciddiye alınması gerektiğini açıkladı.

Emin Gürses’in Doğu Perinçek’e ait Ulusal Kanal’da konuşmasının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulunan Karagöz şu ifadeleri kullandı:

‘‘Bakanlardan birisi Hulusi, Başkan ise Hakan Fidan. Diğer bakan hakkında bir tahminim var ama kanaat belirtmek için biraz daha gözlem yapmak istiyorum. Emin Gürses biraz gevezedir ama söylediklerini ciddiye almak gerekir.

Ergenekon soruşturmasında tespit edilen telefon görüşmesinde “Bizi alırlarsa içeriye, bilmiyorlar ki Amerikan ve İsrail Büyükelçiliklerini havaya uçurmak için bizimkiler her şeyi yapacak…” Gerçekten Hurşit Tolon ve Sener Eruygur 2 Temmuz 2008 de gözaltına alındıktan 6 gün sonra, 8 Temmuz 2008 de ABD İstanbul Konsolosluğu’na saldırı düzenlendi ve 3 polisimiz şehit oldu, 3 saldırgan da hayatını kaybetti. Saldırganlardan birinin Ergenekon soruşturmalarında gözaltına alınan diğer bazı sanıklarla irtibatı olduğu tespit edildi.

”GÜRSES’İN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTIĞI YAPI, AKAR, FİDAN VE ERDOĞAN’IN ARASINI BOZMAYI GÜNDEME ALMIŞ”

Emin Gürses’in sorgusunu ben yapmıştım. Resmi ifade aralarında off the record sohbet ediyorduk. Boğaziçi Üniversitesi sonrası Sakarya Üniversitesi’ne “derin devlet” tarafından nasıl oradaki siyasal İslamcı kadrolaşmayı takip etmek için akademisyen olarak görevlendirildiğini ballandıra ballandıra anlatıyordu. Bu son konuşmasında “Tayyip beye haber yolladık” vurgusu önemli. Emin Gürses’in sözcülüğünü yaptığı yapının Hulusi Akar, Hakan Fidan ve diğer bakan ile RTE’nin arasını bozma gibi bir gündemi olduğu görülüyor. Yine kanaat belirtmek için erken ama Peker’in son kaset furyası da bu kapsamda bir hareket olabilir mi diye aklıma gelmiyor değil! Eğer ikinci bakan Peker’in “süslü” diye hitap ettiği kişi ise bu Peker’in zannedildiği gibi kendisine/eşine/ çocuklarına yapılanlara sinirlendiği için konuştuğu iddiası hakkında şüpheye düşmemizi haklı kılar. Daha net bir kanaat için biraz daha bekleyip gözlem yapmak gerekiyor.’’

1 YORUM

  1. Afedersiniz ama bu haberlerin ve başlıkların erdoğanı masumlaştırma mağdurlaştırma dan başka bir işe yaramayacağını anlamadınız gitti. Zaten hepiniz çok meraklısınız herşeyi ergenekona derin devlet e bağlamaya. Böyle yaparak ileri de ki soruşturmaların altını şimdiden boşaltığınızın farkında değilsiniz. Yarın herkes salağa yatacak nede olsa herşeyi çeviren bir derin devlet var. Sizin dahi biryerlerden çıkartıp çıkartıp ortaya attığınız derin bir devlet. Yani kötü işlerin müsebbibi yada müsebbiblerinden biri Erdoğan değil derin devlet. Ne meraklıymışsınız yahu şu derin devlet saçmalığına. Kardeşim derin devlet diye birşey yok kriminal devlet adamları diye birşey var. Siz onu derin devlet diye algılıyorsunuz. İşi sanallaştırıp durmayın. 3-5namussuzun devlet imkanlarını kullanarak birbirlerinin kuyularını kazmalarından yasa dışı işler koşturmalarından başka birşey değil. Anlaşılmayacak çözülmeyecek birşey yok ortada. İşi bukadar gizemliymiş bişeymiş gibi anlatıp durmayın. Kendinizi bu işin uzman gazetecisi uzman polisi diye mi çıkıyorsunuz ortaya yazık size. Meseleleri anlatırken derin devlet tabirini kullanmamanızı olanı öylece anlatmanızı tavsiye ediyorum böylesi daha faydalı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin