Eren Keskin: Korkmayın, cezaevinde de bir hayat var

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem ana davasında terör örgütü üyeliği iddiasıyla 6 yıl 3 ay ceza verilen insan hakları savunucu Eren Keskin karara tepki gösterdi. Özgür Gündem nedeniyle toplam 17 yıl ceza aldığını kaydeden Keskin, ’’Korkmayın. Cezevinde de bir hayat var.’’ dedi.

Dün görülen Özgür Gündem ana davasında, Eş Genel Yayın Yönetmeni Eren Keskin, Yazıişleri Müdürü İnan Kızılkaya ve imtiyaz sahibi Kemal Sancılı’ya ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla 6 yıl 3 ay, Eş Genel Yayın Yönetmeni Zana Bilir Kaya’ya ‘örgüt propagandası’ iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) eski İstanbul Şube Başkanı Av. Eren Keskin, KHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi yayın yönetmenliği yaptığı dönemle ilgili verilen hapis kararını değerlendirdi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Eren Keskin, ‘‘Korkmayın, benim Özgür Gündem nedeniyle toplam 17 yıl cezam vardı zaten. Bugün, 6 yıl daha geldi. Yarın, Şebnem’in davası var. Biz sadece, insan haklarını savunduk. Korkunun, ecele faydası yok. Cezaevinde de bir hayat var.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin