Erdoğan’ın promter sayısı 6’ya çıktı

AKP’li  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Ankara mitinginde sahnede yer alan prompterlar dikkat çekti. Erdoğan, Ankara’da miting düzenledi.Türkiye’nin siyasi gündemindeki prompter tartışması sıcaklığını korurken, Erdoğan’ın Ankara mitinginde sahnede 6 promter kullandığı  dikkatleri çekti.

‘NAMAZA MI GİDİLİR DANGALAK!’ SÖZLERİ KAMERALARA YAKALANMIŞTI

Erdoğan, Diyarbakır’daki iftar ve seçim konuşmasında promter arızalanınca konuşmasına ara vermiş, görevlinin yokluğunu öğrenince sinirlendiği kamera kayıtlarına yansımıştı. Belli bir bir süre ekranda birşey akmayınca sessiz kalan Erdoğan sinirli birşekilde yakın korumasını çağırarak, nedenini sordu.

Korumanın, görevlinin namaza gittiğini söylemesi üzerine Erdoğan, “Benim iznim olmadan”, “namaza mı gidilir” ve “dangalak” gibi ifadeler kullandığı duyuluyordu.


‘BİRGÜN FİŞİNİ ÇEKERLER!’

Daha sonra siyasetin bir numaralı gündemi haline gelen promter konusunda Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Benim rakibim kim biliyor musunuz? Prompter, promter…” dedi. Erdoğan’ı eleştiren İnce, “ Promter’a bağlı siyaset yaparsan, birgün fişini çekerler! Yani Türkiye’nin en büyük hatibi meğer promter’mış. Klavuzu promter olanın…. Millet de sanıyor ki Türkiye’nin en büyük hatibi, halbuki camdan okuyor camdan!” diye konuşmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin