Erdoğan’ın ‘paramiliterleri olacak” denilen bekçilere, “Silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin” talimatı!

Kadrolaşma alanlarından biri olarak gösterilen ve Erdoğan ile AKP’nin şehirlerdeki paramiliter (yarı askeri) birlikleri olacağı belirtilen 368 bekçi İstanbul’da göreve başladı. Emniyet bünyesinde görev yapacak olan yeni bekçilerle bir araya gelen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “Silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin” talimatı verdi. Geceleri İstanbul’un mahallelerinde nöbet tutacak 386 bekçi, yarın akşam ilk görevine çıkacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 8 Şubat’tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700’ünü seçti. Bekçilere özel hareket polislerinin katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri öğretildi. Eğitimini tamamlayan 386 bekçi, yarın akşam ilk mesaisine çıkacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Gayrettepe’deki biriminde, 386 bekçinin göreve başlaması dolayısıyla düzenlenen törende, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan bekçilere seslendi.

‘SİLAHINIZI KULLANMAKTA TEREDDÜT ETMEYİN’

Bekçilere “Silahınızı kullanmakta tereddüt etmeyin” diyen Çalışkan, şu ifadeleri kullandı:

“Kanuni hakkınız doğduğunda, yetkiniz ne ise kullanmakta hiç tereddüt etmeyin. Mevzuatı iyi bilin. Mevzuatı iyi bilirseniz, öz güveniniz daha yüksek olur. Dolayısıyla biraz okuyacak ve biraz yoğunlaşacaksınız. İyi niyetli olursanız hiçbir sıkıntı yaşamadan çok güzel görev yaparsınız. Kılık, kıyafetiniz, hitabınız, gelişiniz, gidişiniz her şeyinizi çok iyi kontrol edin. Şu anda herkes sizi seyredecek. Dikkatle bakacaklar. Biz ve devlet, vatandaşa, halka hizmet için varız. Burada oluş sebebimiz budur. Vatandaş için biz buradayız. Kendinize hitap edilmesini istemediğiniz hiçbir kelimeyi, vatandaşa yöneltmeyin. Vatandaşa; amca, dayı gibi kelimeleri kullanmayın. Onlara beyefendi ve hanımefendi diye hitap edin. Yanlış iş yapmayın. Yanlış iş yapanın bizimle yürüme imkanı yok.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Istanbul Emniyet Mudurunun bekcilere talimati gayet makul. Kendisi konuyu tam anlamamis herhalde. Muteakip donemdeki hizmetici egitim muhtevasina bakmak lazim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin