Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er: Veyis Ateş kaybetti, öncelik sırasını Ersoy Dede’ye veriyorum

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 Milyon euro istediğinin ortaya çıkmasının ardından Habertürk’ten istifa eden Veyis Ateş’ten sonra sıranın TRT spikeri Ersoy Dede’ye geldiğini söyledi.

TRT Ana Haber Spikeri Ersoy Dede’nin kara para aklamak suçlamasıyla aranan firari Sezgin Baran Korkmaz’ın PR’nı yaptığını belirten Cengiz Er Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ersoy Dede’nin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

”VEYİS ATEŞ’TEN SONRA ÖNCELİK SIRASINI ERSOY DEDE’YE VERİYORUM”

Cengiz Er Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Veyis Ateş kaybetti ve bir süreliğine de olsa ekranlardan çekildiğini açıklamış oldu. Diğerleri de bir an önce aynı şeyi yapmalıdır. Öncelik sırasını da hem Sedat Peker’e övgüler düzen, hem de SBK’nın PR’ını yapan Ersoy Dede’ye veriyorum. TRT Ana Haber’den hemen çekilmelidir.” ifadelerini kullandı.

‘‘HAYSİYET CELLADI’’

Cengiz Er’in istifa çağrısına Ersoy Dede sosyal medya hesabından cevap verdi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Dede şunları ifade etti:

“Cengiz Er denilen haysiyet cellatıyla yargı önünde hesaplaşacağız. Bir insanın hem saygınlığına gölge düşürmek, hem de ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Senin bu kadar imkana rağmen kaybetmiş olman benim suçum değil. Sen bunca imkana rağmen, bir çok meslektaşından 1-0 önde başlamış olmana rağmen kaybetmişsin. Bense lise öğrencisiyken Zonguldak’ta başladığım gazetecilik macerasında, ömrüm boyunca tırnaklarımla kazıya kazıya gelmişim. Senin derdinin ne olduğunu biliyorum, ilacın bende değil”

CENGİZ ER’DEN YENİ PAYLAŞIM

Ersoy Dede’nin sözleri üzerine yeni bir paylaşım yapan Cengiz Er, “Sıradan, herkesin aklından geçen bir çağrıyı dile getirdiğim için gündem olmuşum. Ersoy Dede’ye ‘Bu saatten sonra devletin televizyonunda ana haber sunamazsın’ diyorum arkadaşlar. Hepsi bu. Gerisi beni zerre kadar ilgilendirmiyor” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin