Erdoğan’ın fetvacısına kıyak koltuk!

En son ‘referandumdan sonra ‘Hayır’cılara da yaşam hakkı tanınacak” diyen teolog Hayrettin Karaman’ın faizsiz bankacılık faaliyeti yürütmek üzere kurulan Ziraat Katılım iştiraki Ziraat Portföy ile Ziraat Emeklilik’in Danışma Kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Sözcü’nün habareni göre, Karaman faizsiz bankacılık faaliyeti yürütmek üzere kurulan Ziraat Katılım iştiraki Ziraat Portföy ile Ziraat Emeklilik’in Danışma Kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. Karaman, Ziraat Katılım’ın kurulması aşamasında köşesinde övücü yazı kaleme almış ve “Katılım bankacılığının yaygınlaşması, sermaye piyasaları açısından yenilikçiliğin önünü açacak. Faizsiz iş modeli, ortaklığa dayalı yatırım kollarının gelişmesini sağlayacak. Süreç içerisinde yapının genişlemesiyle, finansal aracılık mekanizmasının işlevselliği artacak ve bu durum potansiyel ekonomik büyüme düzeyi üzerinde olumlu etki meydana getirecek” diye yazmıştı.

‘Hayır’ diyenlere yaşam hakkı tanınacak fetvasını vermişti

Karaman geçtiğimiz günlerde Yenişafak’taki köşesinde başkanlığa “Hayır” diyenler için “yabancılaşmış parçalarımız” ifadesini kullanmıştı.Kahraman, Yahudilere, Hristiyanlara ve diğer din mensuplarına yaşam hakkı tanındığı gibi ‘hayırcılara’ da tanınacağını söylemişti. Yenişafak’taki köşesinde, “Referandum sürecinde “Hayır” cephesinde yer alan insanların büyük çoğunluğu işte bu ‘…yabancılaşmış parçamızdan’ oluşuyor” diyen Karaman, “Hayır” diyenlere “yaşam hakkı” tanınacağını belirterek şunları yazmıştı:

“Müslümanlar Yahudilere, Hristiyanlara ve diğer din mensuplarına aralarında, kendi toplumlarında yaşama hakkı tanıdıklarına, onlarla “iyilik ve adalet çerçevesinde” ilişkiler kurduklarına göre kendi insanlarından olup zaman içinde değerlerine, öz medeniyet ve kültürüne yabancılaşmış parçalarına bunu tanımayacaklar mı? Elbette tanıyacaklardır”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin