Erdoğan’ın eski danışmanı Akif Beki: Türkiye İttifakı önerisi tedavülden kalktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye İttifakı önerisiyle ilgili konuşan  eski danışmanı Akif Beki, “Bu öneri tedavülden kalkmış görünüyor” ifadelerini kullandı. Aynı radyo programına katılan İsmail Saymaz ise “Sanki muhalefet bir günah işlemiş, iktidarın el uzatmasına bir ihtiyacı varmış gibi bir iklim yaratılmak isteniyor” ifadelerini kullandı.

RS FM’de Yavuz Oğhan’ın , Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın birlikte yaptıkları Söylemesi Bizden programında konuşan Akif Beki, Türkiye İttifakı önerisinin geçerliliğini yitirdiğini belirterek, “Çünkü Kızılcahamam kampında açılışta, kapanışta bir Türkiye İttifakı vurgusu duyulmadı Cumhurbaşkanı’ndan. Dolayısıyla bunun daha fazla gündemde tutulmayacağı anlaşılıyor. Her ne kadar aksi yönde birtakım kulis bilgileri yayılsa da…” ifadelerini kullandı.

Türkiye İttifakı önerisinin muhalefete bir lütuf gibi gösterilmeye çalışıldığını savunan İsmail Saymaz ise, şunları söyledi:

“Sanki muhalefet bir günah işlemiş, iktidarın el uzatmasına bir ihtiyacı varmış gibi bir iklim yaratılmak isteniyor. Sanki muhalefetin buna bir ihtiyacı varmış gibi bir tablo söz konusu değil. Türkiye’yi daha demokratik, daha adil yönetmek istiyorsa, Cumhurbaşkanı ve siyasi kadrosu bunu yapar. Muhalefetten şunu bekliyorlarsa bu mümkün değil: İlelebet Cumhurbaşkanı yönetsin, biz de ilelebet muhalefet kalalım, böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye İttifakı, iktidarın muhalefete sunduğu bir lütuf değil.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin