TBMM’de başkan değişti, lüks araç merakı değişmedi; Meclis’e milyonluk araçlar geldi

Kamuda israf Meclise sıçradı. Ekonomik kriz, dövizde yaşanan dalgalanma, yokluk ve enflasyon Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin alışveriş kararlarını etkilemedi.  TBMM’ye 80 adet milyonluk makam aracı kiralandığı ortaya çıktı. Odatv’nin haberine göre, araçlar muhalefette tepkilere neden oldu. İki yıllığına kiralanan 80 tane lüks yeni makam arabaları Meclis’e geldi.

Tasarruf politikalarının gündemde olduğu dönemde Meclis için alınan milyonluk makam araçları tepkilere neden oldu. 80 adet kiralanan araçların 1 tanesinin piyasa fiyatı 1 milyon 200 bin TL olan 80 araç bugün bayiden teslim alındı. Araçlar 4.0 motor. Ne kadar yakıt yakacağını, yani milletin cebinden vekilin makam aracına ne kadar yakıt parası harcanacağı net olarak bilinmiyor.

ESKİ BAŞKAN KAHRAMAN 5 MİLYONLUK ARACI, ‘ESKİSİ BENİ BIRAK DEDİ’ DİYEREK SAVUNMUŞTU

Mustafa Şentop’tan iki dönem önce TBMM eski başkanı olan İsmail Kahraman, Almanya ile siyasi restleşme yaşarken kendisine 5 milyonluk lira değerinde Mercedes alınması talimatı vermişti.

Kahraman “2012 tarihli Mercedes makam aracımız iyice ‘beni bırak’ dedi. Tamircinin adresini almış hep orada git gel, git gel. Yeni araba lazım, yenilenmesi lazım” demişti. Kahraman makam aracının diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler için “vitrin” olduğunu ve aracın Başbakanlık tarafından tahsis edildiği savunması yapmıştı. Kahraman’ın 5 milyon lira değerinde Mercedes Benz Maybach S 600 marka makam aracı aldırmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin