Erdoğan’ın adaylığının tartışıldığı programda Hande Fırat rahatsızlandı, program yarıda kesildi

CNN Türk ekranlarında Gece Görüşü programını sunan Hande Fırat’ın canlı yayında rahatsızlandığı ve yayının yarıda kesildiği belirtildi.

Hande Fırat’ın programında “Erdoğan’ın iki kez aday olup olmayacağı” tartışılıyordu. Cumhurbaşkanlığı görev süresi ile ilgili tartışma sırasında yayına telefonla bağlanan Prof. Dr. Ersan Şen’in açıklama yaptığı sırada Fırat rejiye “Reklama gidelim” dedikten sonra programa ara verildi.

Aradan sonra ise programa geri dönülmedi. Gerekçe olarak “Hande Fırat‘ın rahatsızlandığı” belirtildi. 

 

Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına Ali Haydar Fırat, Ömer Lütfü Avşar, Ali Rıza Güder, Zafer Şahin, Metin Özkan ve Nebi Miş katılmıştı.Konuya ilişkin açıklamada bulunan katılımcılardan Ömer Lütfü Avşar, Hande Fırat’ın rahatsızlık geçirdiğini, Fırat’ın durumunun şuanda iyi olduğunu açıkladı.

‘Erken seçim olmazsa Erdoğan tekrar aday olamaz’

Hande Fırat’ın programındaki tartışmayı 29 Ağustos’ta yazdığını söyleyen Avrasya Araştırma Şirketinin Başkanı Kemal Özkiraz twitterdan, “Erdoğan 2. döneminde ve bu son dönemi. Anayasaya göre meclis seçim kararı almadıkça aday olamaz. Mecliste 360 ile karar alınabilir yani muhalefet erken seçime evet demez ise Erdoğan tekrar aday olamaz.” dedi.

Daha önce yazdığı twiti tekrar paylaşan Özkiraz, “Anayasa net. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir. 17 Nisan değişikliğinde 2.donemi bitmeden meclis seçim kararı alırsa bir dönem daha aday olur dendi. Erdoğan ilk kez 10 Ağustos 2014’te seçildi, ara vermeden 24 Haziran 2018’de ikinci ve son defa seçildi.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin