Erdoğan’dan yardımcısına: “Niye bana yıkıyorsun, sen benim önüme getiriyorsun”

AKP MKYK toplantısında Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Hürriyet’tin haberine göre; Kandemir sunum yaparken “Her bir atama Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla atanmıştır” ifadesini kullanımca Erdoğan araya girdi. Erdoğan, “Niye bana yıkıyorsun, tek başına mı atıyorum ben il başkanlarını? Sen benim önüme getiriyorsun, ben çoğunu tanımıyorum bile. İstişare yapıp atıyoruz. Kılıçdaroğlu gibi bana ‘tek adam’ mı diyorsun yani” dedi.

Erdoğan, yeni atanan il başkanlarının çoğunluğunun mühendis olduğunun dikkatinden kaçmadığını belirterek, “Erkan Bey kendiniz gibi mühendisleri atamışsınız” dedi. Kandemir de, “Avukat lobisini kıralım istedik” şeklinde cevap verdi.

”LİBYA’DA ASKER SAVAŞMAYACAK”

Kulis haberine göre, Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan AKP MYK ve MKYK toplantılarında ağırlıklı olarak dış politika ve bölgedeki gelişmeler değerlendirildi. Basına kapalı düzenlenen toplantılara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de katıldı. Libya tezkeresiyle ilgili bilgilerin verildiği toplantıda bu ülkeye ilk sevkıyatta 35 personelin gittiği belirtildi. Libya’ya giden personelin koordinasyon görevini üstleneceğini anlatan Erdoğan, “Türkiye koordinasyonu üstlenecek. Asker savaşmayacak. Daha sonra gidecek askerler de orada herhangi bir çatışmaya girmeyecek. Yalnızca Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin bizden talebi doğrultusunda askerlerimiz hükûmete bağlı güçlere eğitim verecek. Suriye’deki gibi olacak. Askerlerimiz orada koordinasyonu sağlayacak” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin