Erdoğan’dan suikat iması: ‘Müjdelerimiz olacak’

ABD Başkanı Donald Trump’ın, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin öldürülmesine atıf yapan Tayyip Erdpüan, suikast imasında bulundu.

AKP’nin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trump örneğine işaret edip, “İnşallah yakında terör mücadele milletimize müjdelerimiz olacaktır.” dedi.

Erdoğan, “Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit gördüğü teröristleri bulup ortadan kaldırıyorlar. Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimiz müjdelerimiz olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’deki AKP grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. “Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde teröristbaşı Mazlum Kobani’nin Türkiye’ye iadesi konusunda mı?” şeklindeki soru üzerine Erdoğan, “Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “13 Kasım’da ABD’ye gidecek misiniz” sorusuna “Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ekim’de TRT ortak yayınında ABD Başkanı Trump ile görüştüğünü belirterek “13’ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz ve heyet olarak gideceğiz.” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin