Erdoğan’dan ‘soykırım’ çağrısı: Dışarı çıkanlara milletimiz sokakta gereken cezayı verecektir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Emniyet ve Jandarma Mensupları düzenlene iftar töreninde yandaşlarına adeta soykırım çağrısı yaptı. 15 Temmuz sonrası hukuksuzluk ortamında tutuklanan binlerce kişiyi adeta yargısız infaza maruz bırakan Erdoğan, ‘hiçbiri de kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaklar’ diyerek tehdit etti.

Özellikle son davalardaki ifşaatlardan rahatsız olduğu belli olan Erdoğan tehditlerine devam etti: “Mahkemelerde yaptıkları ahlaksızlıkların, cezaevlerinde açık net söylüyorum, çürürken onlara hiçbir faydası olmayacaktır.”

Erdoğan konuşmasında yandaşlarına adeta soykırım çağrısı yaptı: “Şayet cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa, zaten milletimiz sokakta her gördüğünde onlara gereken cezayı verecektir. Onların yüzlerine tükürecekler ve milletin tükürüklerinde boğulacaklardır. İhanetlerinin bedelini ödemeyen tek bir F…’cü kalmayana kadar mücadelemiz sürecektir.”

Yargıya açık tehdit: Davaları günbegün takip edip raporlarını alıyorum

15 Temmuz sonrası hukuksuz şekilde gerçekleştirilen davalara da değinen Erdoğan, “Kendilerini istedikleri kadar rüyalarla kulaklarına fısıldanan tarihlerle verilen sözlerle aldatsınlar, hepsi beyhude. Milletimizin özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönülleri ferah olsun. Başdanışmanlarımın tamamıyla duruşmaları takip ediyorum. Yarısı Ankara, yarısı İstanbul olmak üzere duruşmaları takip ediyorlar, günbegün raporlarını alıyorum, ne oluyor, ne bitiyor takip ediyorum” dedi

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin