Erdoğan’dan operasyon açıklaması: ABD çekilmeye başladı, kararlılığımız sürüyor

Fırat'ın doğusuna yapılması planlanan 'Barış Pınarı' operasyonu için askeri sevkıyat sürüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de Fırat’ın Doğusu’nda ABD askerlerinin çekilme kararının ardından gerçekleştirilmesi beklenen operasyonla konuştu. Erdoğan, “Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Kararlılığımız sürüyor.” dedi.

Fırat’ın doğusuna yapılması beklenen operasyon öncesi ABD askerlerinin çekilmeye başladığı öğrenildi. Söz konusu iddia Erdoğan tarafından da doğrulandı.

Sırbistan’a hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Akşamki görüşmemizden sonra sayın başkanın ifade ettiği gibi çekilme olayı başlamış vaziyette. Buradaki karşılıklı muhataplar çalışmalarını yürütüyor. Bu yeni bir şey değil, geçmişi olan bir şey. Sayın Trump talimatını vermişti, çekilmeyi emretmişti. Ama bu gecikmişti. Dün akşamki görüşmeden sonra bu görüşmeler aynı kararlılıkla devam edecek. Verilmiş bir kararımız var. Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Kararlılığımız sürüyor. Terör örgütlerinin tehditlerini kabul etmemiz mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin