Erdoğan’dan izin aldı: ‘Rasim Ozan Kütahyalı ekranlara geri dönüyor’

Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında Boşnaklarla ilgili ifadelerinden dolayı programdan çıkarılan Rasim Ozan Kütahyalı ekranlara geri dönüyor.

Kütahyalı’nın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan alınan ‘özel izinle’ hafta sonu yayınlanacak ‘Beyaz Futbol’da yeniden boy göstereceği ileri sürülüyor.

Medyaradar’ın aktardığı habere göre Kütahyalı’nın ekrana döneceği iddiasına karşı başta Boşnak dernekleri olmak üzere halktan yoğun tepkiler gelse de kanal yönetimi gereken “izni” bizzat AKP’Ii Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Arkasına Saray’ı alan kanal yönetimi gelen tepkileri ise şimdilik “kesinleşmiş bir karar olmadığı” yönünde açıklamalar yaparak savuşturuyor.

Erdoğan’dan “onay” için yapılan çalışmalarda Kütahyall’nın eşi Nagehan Alçı’nın da etkili olduğu iddialar arasında.

Alçı’nın dönüş için “Beyefendi müsaade etti” dediği ifade ediliyor. Buna göre Kütahyalı 18 Ağustos Pazar günü Beyaz TV ekranlarında olacak.

Programın yapılacağı saatlerde kanal binasının önünde olası protesto gösterilerine karşılık polis gücüyle koruma sağlanacağı belirtiliyor.

Kütahyalı’nın ekranlara döneceği iddiaları Boşnakları ayağa kaldırırken, bir de bildiri yayımlanmıştı. Bildiride, “20 ay önce Kütahyalı’yı kovanların bu tarihi hatayı yapacaklarına ihtimal vermiyoruz. Reyting uğruna ahlaki değerlerimizi hiçe sayarak bu kişiyi yeniden ekranlara çıkarmaya niyetlenenler varsa, büyük bir yanlışın içinde olduklarını fark etmeliler” denilmişti.

Rasim Ozan Kütahyalı, yeni bir yazılı açıklama yaparak, sarf ettiği sözlerin ne anlama geldiğini bilmediğini savundu.

Ekranlardan 21 ay uzak kaldığını belirten Rasim Ozan Kütahyalı, “eşeklik yaptım” dedi. Kütahyalı açıklamasında, “Bana ve aileme duydukları siyasi düşmanlığı kusmak için Boşnak kimliğini kullanmaya kalkanları kamuoyunun takdirine sunuyorum” diye ifade etti.

Kütahyalı’nın, tartışma yaratan açıklamasında yine “Boşnak” ve “kusmak”kelimelerini aynı cümlede kullanması ise dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin