Erdoğan’dan ABD’ye cevap: Aldığınız kararları tanımıyoruz!

AKP rejiminin lideri Recep Tayyip Erdoğan, her şeyi olduğu gibi ABD'de oylanan tasarıları da Cemaat'e bağladı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamayla kabul edilen iki yasa tasarısını tanımadıklarını söyledi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan’ın gündeminde, 1915 olaylarının soykırım olarak tanınmasına ilişkin karar ile Barış Pınarı Harekatı ile bağlantılı olarak Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısı vardı.

“Tarihleri soykırım, kölelik, sömürü lekeleriyle dolu bir ülkenin Türkiye’ye ne söz söyleme ne ders verme hakkı olamaz.” diyen Erdoğan, yaptırım kararları ile ilgili de şöyle konuştu: “Temsilciler Meclisinde kabul edilen diğer tasarı Barış Pınarı Harekatı bahanesiyle ve ipe sapa gelmez iddialarla şahsıma, aileme, bakanlarıma yaptırım uygulanması talebiyle ilgilidir. FETÖ’nün yıllarca piyasada dolaştırıldığı iddialara dayandırılan ve hiçbir tutarı olmayan bu tasarıyı da şiddetle reddediyoruz. Amerika, bir FETÖ’ye mahkum olacak kadar küçüldü mü?”

13 KASIM’DAKİ ZİYARET NET DEĞİL!

AKP rejiminin lideri, 13 Kasım’daki ABD ziyaretinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği hususunda ise henüz bir karar vermediğini anlattı. “Ama soru işareti.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin