Ege’de can veren mülteciler unutulmadı: Hiç isyan etmedik!

AKP zulmünden kaçarken Ege'de biri 6 diğeri 8 yaşında iki evladını kaybeden anne, “Bugüne kadar 'Ya Rabbi bu neden benim başıma geldi' demedim.” diyor.

AKP rejiminin zulmünden kaçarken 27 Eylül 2019 tarihinde Ege’de can veren 5’i çocuk 7 kişinin mezarları yapıldı. Mezarların yapımı sırasında evlatlarını Sakız Adası’na defneden aileler de oradaydı. Anne ve babalar, daha 4-5 yaşlarında toprağa gömdükleri çocuklarının mezarı başında göz yaşı döktü.

İki kardeş Mustafa (6) ve Gülsüm Kara (8) da faciada şehit olmuştu. Anneleri evlatlarının mezarı başında anlattı yaşadıklarını. Hiç bir zaman isyan etmediklerini söyledi: “Çok üzüldüğümüz zamanlar oldu. Ama hiç bir zaman ‘Rabbim bu neden bizim başımıza geldi’ demedik. Allah hiç bir anneye, babaya böyle acılar yaşatmasın. Tek duamız, bizden başkası böyle acılar yaşamasın. Asla bir isyanımız yok. İkisi birbirinden hiç ayrılmazdı. Rabbim burada da onları birbirinden ayırmadı. Biri vefat edip diğeri kalsaydı, diğeri de dayanamazdı. O kadar birbirlerine bağlıydılar.”

Bold Medya’dan Barbaros Kaya’nın görüntülü haberi şöyle…

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin